Черноморец поднесе голема изненада, побеждавайки гранда Левски Лукойл с 93:75

...

Черноморец удари лошо Левски Лукойл

Черноморец сервира голема изненада, побеждавайки гранда Левски Лукойл с 93:75 (20:17, 33:11, 20:21, 20:26) в бургаската зала " Бойчо Брънзов ".

" Акулите " изпревариха Ямбол на шесто място с баланс от 5 победи и 7 загуби. Левски Лукойл позволи третата си загуба за сезона, като тимът, воден от Константин Папазов заема втората позиция с 10 победи. Лидер е Рилски спосртист.

Черноморец беше доста по-активнят тим в първата четвърт. " Сините " от София за малко пведоха с 12:13, само че след серия от 6:2 " акулите " приключиха частта с дребен задатък 20:17.

Домакините изиграха страхотна втора част, в която на процедура си осигуриха успеха. Те водеха удобно на почивката с 53:28.

Оттук до края срещата се доиграваше. След 30 минути разликата беше понижена единствено с една точка - 73:49. Късата ротация на софиянци не им попречи да опитат нещо. В края влязоха запасите, само че сирената прозвуча при 18 точки за Чверноморец - 93:75.

Черноморец: Дианте Болдуин, Евгени Хаджирусев, Константин Коев, Марвин Смит, Уендъл Люис.

Левски Лукойл: Тайрън Бразелтън, Чавдар Костов, Христо Захариев, Райън Райт, Чавдар Костов,