Черно море Тича загуби със 71:76 от Шумен, който записа

...

Черно море Тича загуби от Шумен във Варна

Черно море Тича загуби със 71:76 от Шумен, който записа първи триумф за сезона в Националната баскетболна лига на България за мъже, написа BGbasket.

Шуменци завоюваха във Варна при дебюта на американеца Маркъс Майърс след мощно първо полувреме. Така шуменци удължиха неприятната серия на противника си и сега двата тима са с по една победа, като Шумен има 8, а Черно море – 9 загуби. В идващия кръг „ моряците “ няма да играят, защото мачът им против Левски бе изтеглен и към този момент е изигран, а днешният им противник ще гостува на Рилски състезател на 29 декември.

Гостите започнаха мача по-добре и поддържаха дребна преднина през цялата първа четвърт и дълго през втората. Ключов миг за тях бе краят на първото полувреме, когато направиха серия от 12:2 и дръпнаха напред за 42:27 на почивката. Варненци обаче не се пречупиха и след ужасно нахлуване в третия интервал стопиха част от недостига си и се върнаха в мача. Те гониха противника си до последно, само че в последна сметка Шумен нито за момент не загуби водачеството и си потегли с успеха.

Деян Белич направи колосален дабъл дабъл от 31 точки и 22 битки за спечелилите, 12 точки и 7 битки добави Александър Милов, а в дебюта си Маркъс Майърс записа 10 точки и 9 асистенции.

За Черно море Мартин Коцев записа 26 точки, 7 битки и 4 асистенции, 12 вкара Цветомир Куртев, а 11 и 6 битки записва Мартин Стефанов.
Източник: petel.bg