Черно море се класира за осминафиналите за SESAME Купа на

...

Черно море сломи Литекс и продължава напред за SESAME Купа на България

Черно море се класира за осминафиналите за SESAME Купа на България. Това стана факт след победа с 2:0 над Литекс. Срещата се игра в Тетевен. Точни за триумфа на " моряците " бяха Мазир Сула (52) и Исмаил Иса (85).

Съперник в идващия стадий на варненци е Локомотив Пловдив. Срещата сред двата тима е на 3 декември, събота, на " Тича ".

В 10-ата минута след добра офанзива отдясно топката стигна до Васил Панайотов, който с едно откри Мазир Сула в наказателното поле, а той стреля рисково, само че около вратата.

В 18-ата минута добра офанзива на Литекс отдясно приключи с удар, който не затрудни Иван Дюлгеров. В средата на първото полувреме домакините сътвориха най-чистото състояние в срещата досега. След центриране от корнер състезател на ловчалии стреля от близко, само че Дюлгеров сподели инстикт и мазета.

Веднага по-късно Алекс Фернандес проби отляво, продължи към Васил Панайотов, който напредна в пенала и стреля леко под ъгъл, само че вратарят на Литекс избави.

В 27-ата минута Черно море пропусна да открие резултата от чиста обстановка. Панайотов открадна топката в половината на " оранжевите ", напредна и подаде към Закария Беншаа вдясно, който останал очи в очи с Марин Орлинов, стреля в тялото на вратаря.

В 51-вата минута Черно море поведе в резултата. Закария Беншаа открадна топката в половината на Литекс, напредна и подаде към влизащия на скорост отляво Мазир Сула, който стреля и вкара за 1:0.

Малко след попадениео Закария Беншаа можеше да вкара втори гол. Нападателят на " моряците " засече центриране отляво, само че прати топката в навън.

Малко преди да измине час игра Георги Георгиев опита изстрел от към 25 метра, като топката падна рисково под гредата, само че Дюлгеров съумя да я отклони в корнер, от който не последва заплаха пред вратата на Черно море.

В 69-ата минута Иван Дюлгеров отрази дузпа на Георги Георгиев, която бе отсъдена за нарушаване на Цветомир Панов против Игнатов.

Съставите на двата тима:

Литекс:  Марин Орлинов, Георги Радев, Никола Георгиев, Иван Иванов, Борис Иванов, Петър Петров, Александър Ангелов, Евгени Игнатов, Йоан Лозанов, Георги Георгиев, Слави Костов

Резерви:  Иван Дерменджиев, Никола Йотов, Мартин Димитров, Васил Нанков, Денис Георгиев, Кингсли Бучи, Мерт Дурмуш

Черно море:  Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петър Босанчич, Виктор Попов Васил Панайотов, Мимито Биаи, Велислав Василев (62-Исмаил Иса), Алекс Фернандес, Мазир Сула (60-Ники Златев), Цветомир Панов, Закария Беншаа (70-Стефан Велев)

Резерви:  Георги Георгиев, Ангел Ангелов, Исмаил Иса, Матиас Курьор, Николай Златев, Росен Стефанов, Стефан Велев