Черно море победи Славия с 2:1 при гостуването си в

...

15-годишните юноши на Черно море победиха Славия в София

Черно море победи Славия с 2:1 при гостуването си в София в мач от 7-ия кръг на Елитната група до 15 години. След нулево първо полувреме, “моряците ” откриха резултата в 43-ата минута.

След хубава офанзива стартирана от Дейвид Луканов, топката мина през Кристиян Евдокиев, който центрира в наказателното поле. Пламен Аршев с глава смъкна кълбото на Толга Мюрвет, а младият гений на ванрнеци с обмислен удар вкара за 1:0.

В 54-ата минута след добра контраофанзива, Валентин Калъчев откри Радослав Петров, който надбяга двама бранители и осъществя за 2:1. Малко по-късно на два пъти Кристиян Евдокиев можеше да направи резултата типичен, само че пропусна. В даденото от рефера продължение на срещата домакините върнаха един гол след безредие в наказателното поле.

В идващия кръг Черно море приема отбора на Левски (София). Мачът е в събота, 5 октомври, 10:30 часа на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море:  Сава Дичевски, Валентин Калъчев, Михаил Николаев, Виктор Арсовски, Дейвид Луканов, Николай Костадинов (70-Динко Тенев), Пламен Аршев, Кристиян Евдокиев (70-Кристо Яначков), Радослав Петров, Толга Мюрвет (65-Любомир Найденов), Александър Попов (20-Константин Веселинов).

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!