Черно море и Левски не се победиха в драматична битка

...

Черно море и Левски поделиха точките, дискусионно решение остави моряците с човек по-малко

Черно море и Левски не се победиха в трагична борба на " Тича ", в единствения неделен дуел у нас от програмата на 23-ия кръг в efbet Лига.

Спорът сред двата отбора завърши без да бъдат маркирани попадения - при резултат 0:0.

По традиция двата отбора постоянно оферират оспорвани мачове и през днешния ден конфликтът не правеше изключение.
 Снимка 526589
Източник:

Левски е осми с 28 пункта на сметката си, само че има доста сложна стратегия до края на постоянния сезон, която включва мачове с Локомотив (Пловдив), Лудогорец и ЦСКА. Черно море е с позиция пред днешния си конкурент.
 Снимка 526590
Източник:

Левски дойде с доста компликации във Варна. Столичани бяха без треньора си Славиша Стоянович, който се възвръща от заразяване с ковид.

ТОПСПОРТ наблюдава онлайн за потребителите си случилото се на терена:
 Черно море - Левски 0:0, дискусионно изпъждане на Димов онлайн
Черно море - Левски 0:0, дискусионно изпъждане на Димов

Сблъсъкът започва в 19:45 часа

През първото полувреме гостите играха по-често с топката, като имаха и по-чистите благоприятни условия пред вратата на противника.

На висота беше вратарят на варненци Георги Георгиев, който се регистрира с няколко доста положителни намеси.
 Снимка 526586
Източник:

Това беше едно от най-силните първи полувремена на Левски от началото на годината, като столичани се настаниха дълготрайно в полето на съперника си и опитваха всевъзможно да стигнат до разкриване на резултата.

Марин Петков и Мартин Петков, почнали от първата минута, способстваха за скоростта в предни позиции за софиянци.

С удари на Панайотов от далечна отдалеченост и опити за непредвидими, ексцентрични отигравания. Така подходиха пък домакините.
 Снимка 526584
Източник:

Гомеш имаше най-сериозния късмет за Черно море, само че го пропиля в средата на полувремето, като бе изведен против вратаря на Левски и стреля над вратата.

Бари пропусна от чиста позиция за столичани, а по-късно и добавка на Атанасов беше избавена от Георгиев.

Така или другояче, макар множеството основани положения, резултатът не беше открит през първите 45 минути.

През второто полувреме домакините натиснаха сериозна противника си, като стигнаха до над 10 удара по посока вратата на Левски.

В последния миг обаче или рикошет в тялото на бранител, или броени сантиметри разделяха варненци от точните завършващи изстрели.

Играта се изнерви, като треньорът на гостите Живко Миланов беше предизвестен публично от основния арбитър.
 Снимка 526583
Източник:

Миланов си разреши да репликира арбитрите, а по-късно влезе в сериозен вербален спор и с наставника на " моряците " Илиан Илиев.

Нарушенията зачестиха, като от това несъмнено пострада и качеството на играта.

В края на срещата домакините останаха с човек по-малко. Даниел Димов получи жълт картон, а единствено две минути по-късно му беше показан още един.
 Снимка 526582
Източник:

В първия случай той бе глобен поради несъгласие с Билал Бари, а във втория - тъй като е възобновил играта без да дочака съдийския сигнал.

Решението беше оспорвано от домакините, само че остана в действие.

Въпреки възможностите, които имаха и двата отбора в срещата - " сините " през първото, а варненци през второто полувреме - до разкриване на резултата не се стигна.

Така във краткотрайното класиране двете единайсеторки резервират надлежно 7-ото и 8-ото си място.