Челси спечели с 3:1 визитата си на Астън Вила в

...

Челси се справи лесно с Астън Вила за ФА Къп

Челси завоюва с 3:1 визитата си на Астън Вила в преиграване от четвъртия кръг на ФА Къп. Загубата е втора подред като хазаин за Вила, откакто отборът беше в серия от девет месеца без проваляне в Бирмингам.

Челси реши конфликта значително още през първото полувреме. Лондончани поведоха с втората си добра офанзива. Нони Мадуеке лиши топката и изведе Конър Галахър за 0:1 в 11-ата минута. Десет минути по-късно гостите към този момент водеха с 2:0. Мало Густо центрира и Никълъс Джаксън умерено прати топката в мрежата. Тимът на Маурисио Почетино приключи с девет удара първата част, пет от които точни. Освен това и това имаше позитивен резултат върху играта.

Третият гол за сините падна след превъзходно изпълнен директен свободен удар от Енцо Фернандес. Аржентинецът се разписа от към 22 метра в жанр Лионел Меси в 54-ата минута. До края Вила имаше известно преимущество, само че без да затрудни изключително противника си. Все отново в добавеното време отборът на Унай Емери върна един гол посредством Муса Диаби.

Следващият противник на сините ще е Лийдс Юнайтед, в чийто състав е. Мачът е в края на февруари на „ Стамфорд Бридж “.
Източник: flashnews.bg