Челси спчели срещу Астън Вила с 2:0 като гост в

...

Челси надви Астън Вила с два гола на Мейсън Маунт

Челси спчели против Астън Вила с 2:0 като посетител в мач от 11-ия кръг на Висшата лига и по този метод се настани на четвърто място в генералното класиране с 19 точки. За " сините " два гола означи Мейсън  След това проваляне възпитаниците на Стивън Джерард заемат на 16-о място с 9 точки.

Мачът на " Вила Парк "  стартира подобаващо за гостите, като още в 6-ата минута Челси излезе напред в резултата. Мейсън Маунт поведе за своя тим, защото се възползва от неточност на Тайрън Мингс, който не съумя да почисти топката.

В средата на второто полувреме съставът на Греъм Потър реши мача. Отново Мейсън Маунт извърши съвършено директен свободен удар и порази вратата на домакинитите.

Следващият дуел на Астън Вила е в четвъртък против Фулъм. Челси пък гостува на Брентфорд в сряда.