Челси приема Шефийлд Юнайтед в пореден тест от Висшата лига.

...

НА ЖИВО: Челси vs Шефийлд Юнайтед 1:0

Челси приема Шефийлд Юнайтед в следващ тест от Висшата лига. Резултатът е 1:0. Срещата на „ Стамфорд Бридж “  може да я наблюдавате онлайн по DIEMA SPORT, както и в уеб страницата Gong.bg.

Срещата стартира с по-активна игра на домакините, които незабавно откриха надзор върху топката и извършиха няколко корнера. В 15-ата минута Конър Галахър насочи рисков отдалечен удар, само че Уес Фодерингам улови. Лондонският отбор продължи да бъде по-дейният, само че компактността в защитата на Шефийлд беше на равнище и Фодерингам не беше неспокоен с кой знае какъв брой съществени изстрели.

В 39-ата минута Джаксън тества Фодерингам, но стражът на Шефийлд реагира ловко. Три преди края на първото полувреме " сините " стигнаха до нова заплаха. Николас Джаксън проби отляво и задмина Ахмедходжич, след което шутира мощно с десния крайник, само че и настрана от вратата на гостите.

Девет след подновяването на играта пристигна моментът за домакините, като прецизен беше Коул Палмър. Той комбинира с Рахийм Стърлинг вдясно, който надигра Андре Бруукс и достави скоростен паралелен пас. Там Палмър беше към този момент притичал и от близко засече топката, с цел да открие резултата - 1:0.