Челси победи Ливърпул с 2:0 в Лондон и се класира

...

Криза? Челси отстрани Ливърпул за ФА Къп

Челси победи Ливърпул с 2:0 в Лондон и се класира на 1/4 финалите в шампионата за Купата на Англия.

Това е трета загуба в последните 4 мача за европейския и международен първенец във вскички шампионати.

Това сигурно значи, че Ливърпул влезе в нещо като миникриза, след феноменалната серия на тима в последните две години.

Лондончани изиграха мощен мач и справедливо стигнаха до триумфа. Вилиан откри резултата в 13-ата минута след неумела интервенция на Адриан. Рос Баркли удвои задатъка на " сините " в 64-ата минута.

Мърсисайдци имаха своите шансове през първата част, само че тогава Кепа, който се завърна на вратата, направи поредност от отлични спасявания.

След почивката играта на " алените " бе безидейна, а Челси на два пъти пропусна прелестни благоприятни условия за трети гол посредством Педро и Жиру

Челси бе стимулиран, игра рационално и оползотвори своите обстановки. В избрани моменти отборът на Франк Лампард имаше и шанс /окобено през първата част/, само че това е част от иглата.

Със сигурност Юрген Клоп не дава приоритет на този шампионат, откогато е отпред на Ливърпул.

Но в този момент отборът му бе под мониторинг поради загубата от Уотфорд през уикенда и неуспехът довечера ускорява наплрежението върху отбора, макар съвсем 100-процентовата шампионска купа на Англия.

Друг проблем е, че съществени играчи на " алените " наподобяват излезли от форма, което може да е е спомагателна компликация в заключителния стадий от сезона.

Източник: standartnews.com