Челси надви Нюкасъл с 3:2 в последния мач от 28-ия

...

Челси надви Нюкасъл в голов трилър

Челси надделя Нюкасъл с 3:2 в последния мач от 28-ия кръг във Висшата лига на Англия. Двата отбора изиграха хубав мач, който ще се запомни и с ефектните голове в двете порти.

Първият гол бе за домакините от Челси - на Никлас Джаксън в 6-ата минута, а асистенцията бе на Коул Палмър.

Две минути преди почивката Александър Исак възвърне равенството - 1:1.

Последваха мощни минути за домакините и в 57-ата минута Палмър, също с хубав гол, изведе своя отбор напред в резултата.

В 76-ата минута Михайло Мудрик повиши на 3:1 с прекрасен пробив измежду бранителите на " свраките ".

Интригата се резервира до края, тъй като в първата минута на добавеното време Джейкъб Мърфи вкара нов страховит гол в мача и понижи на 2:3.

Все отново резултатът се резервира, а с триумфа Челси събра 39 точки и заема 11-ата позиция. Нюкасъл има точка повече и е на 10-о място.
Източник: lupa.bg