Челси и Уест Хям завършиха при резултат 1:1 двубоя си

...

Уест Хям успя да изненада Челси

Челси и Уест Хям приключиха при резултат 1:1 дуела си от 32-и кръг на Висшата лига. Срещата на „ Стамфорд Бридж “ стартира с едноминутно безмълвие в памет на някогашния състезател и треньор на „ сините “ Рей Уилкинс. Голът за отбора на Конте бе дело на Аспиликуета, а за „ чуковете “ се разписа Чичарито.

Уест Хям стартира мача с няколко положителни офанзиви, само че домакините последователно взеха самодейността. Джо Харт трябваше да се намесва при удар на Азар, само че бе беззащитен в 36-ата минута. Моузес центрира от корнер, а топката мина сред няколко играчи преди да стигне до Аспиликуета, който я прати в мрежата за 1:0, написа "Блиц ".

След почивката превъзходството на Челси стана още по-осезаемо. “Сините” създаваха голова заплаха през няколко минути. Вилиан и Мората изпуснаха положителни благоприятни условия за гол.

Неочаквано обаче в 73-ата минута Уест Хям изравни. Домакините не се ориентираха добре в отбрана, Арнаутович пусна топката към Хавиер Ерненадес, който я заби в мрежата.

Двата отбора си размениха по още няколко рискове, а един път Жиру удари и гредата.

Челси заема петото място в класирането с 57 точки, до момента в който „ чуковете “ са на 14-а позиция с 34.
Източник: fakti.bg