Челси и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:1 в дербито

...

НА ЖИВО: Челси - Ман Юн 1:1, голям гаф на Жоржиньо

Челси и Манчестър Юнайтед играят при резултат 1:1 в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига. "Червените дяволи " откриха резултата при започване на второто полувреме посредством Джейдън Санчо (49), само че малко по-късно Жоржиньо (69) възвърне равенството от дузпа.

Двата отбора стартираха във високо движение, а първата опция се откри още в 3-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой подаде на Хаким Зиеш в наказателното поле. Крилото овладя и незабавно стреля, след което Давид Де Хеа улови. Минута по-късно Калъм Хъдсън-Одой се възпозлва от неточност в защитата на "червените дяволи " и напредна в наказателното поле и насочи изстрел в далечния ъгъл, само че испанският вратар бе още веднъж на мястото си и уверено мазета в ъглов удар.

Лондончани продължиха да бъдат по-активният тим и задържаха в нескончаем интервал топката. От своя страна гостите се прибраха в личната си половина и при започване на дуела разчитаха на организирането на бързи контраатаки.

Челси продължи да притиска противника си надълбоко в половината му и бързо пресираха, откакто загубеха притежанието на топката. В 17-ата минута домакините още веднъж заплашиха Калъм Хъдсън-Одой още веднъж донесе заплахата пред вратата на Манчестър Юнайтед. Крилото продължи към Хаким Зиеш, който от границата на наказателното поле стреля рисково над напречната греда.

Двата тима продължиха тактическото си надхитряне, а "червените дяволи " изпитваха компликации при организирането на офанзивите си и Едуард Менди не бе заплашен досега.

В 31-ата минута Антонио Рюдигер насочи мощен изстрел от отдалеченост, пращайки топката в напречната греда, а в обстановката Давид Де Хеа нарани ръката си. Пет по-късно Калъм Хъдсън-Одой проби през центъра и стреля в долния десен ъгъл, само че Давид Де Хеа улови.

В добавеното време на дуела Рийс Джеймс центрира остро в наказателното поле, където Давид Де Хеа реши да избива в ъглов удар, откакто топката рисково се приближи до вратата му.

Домакините стартираха нападателно дуела, само че "червените дяволи " нанесоха фрапантен удар. В 49-ата минута Жоржиньо направи доста груба неточност, откакто не мазета, а се опита да спре изритана топка в центъра на терена. От това се възползва Джейдън Санчо, който напредна в половината на лондончани и невъзмутимо осъществя в мрежата на Едуард Менди.

Лондончани пробваха да притиснат противника си, само че гостите демонстрираха, че могат да бъдат доста рискови на контраофанзива. В 58-ата минута Тимо Вернер получи добра опция в наказателното поле, само че изстрелът му мина около десния непряк дирек.

По-малко от половин час преди края на дуела в игра за Манчестър Юнайтед се появи Кристиано Роналдо, който размени голмайстора Джейдън Санчо.

Челси опитваше през фланговете да пробие сгъстената отбрана на гостите, само че множеството центрирания в наказателното поле не водеше до рискове пред Давид Де Хеа.

В 67-ата минута "сините " получиха дузпа за нарушаване на Аарън Уан-Бисака против Тиаго Силва. Жоржиньо застана зад топката и в типичния си жанр прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл.

ЧЕЛСИ - МАН ЮН 1:1

0:1 Джейдън Санчо 49'

1:1 Жоржиньо 69-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Едуард Менди, Тревох Чалоба, Тиаго Силва, Антонио Рюдигер, Жоржиньо, Рубен Лофтъс-Чийк, Рийс Джеймс, Маркос Алонсо, Хаким Зиеш, Калъм Хъдсън-Одой, Тимо Вернер

Мениджър: Томас Тухел