Челси и Кристъл Палас играят при резултат 0:0 в дуел

...

НА ЖИВО: Челси - Кристъл Палас 0:0, пропуски и на двата тима

Челси и Кристъл Палас играят при резултат 0:0 в двубой от следващия кръг на Висшата лига.

Първите 15 минути минаха главно под диктовката на " сините ", само че намирането на празни пространства в отбраната се на " орлите " се оказваше комплицирана задача.

Първото същинско състояние пристигна на сметката на гостите. След цнетриране на Олисе и нескопосана интервенция на Кепа, Тайрис Мичъл се оказа напокрит на задната греда, само че испанският пазач въпреки всичко съумя да се оправи.

Само две минути по-късно Олисе съумя да откри пространство пред наказателното поле на Челси и принуди Кепа отново да избавя. В 24-а минута Тиаго Силва насочи компактен удар към вратата на Гуита, само че стражът съумя да избави.

В 33-а минута Хавертц изникна зад тила на отбраната на Палас, само че ударът му с глава мина над вратата на Палас. Пет минути преди края на полувремето пристигна и огромен късмет за младия Люис Хол, който обаче не съумя да вкара от дребен ъгъл.

В добавеното време на полувремето поредно Кепа и Гуита се регистрираха с положителни намеси, с цел да запазят равенството.

Ето и съставите на двата отбора:

Челси : Кепа, Чалоба, Силва, Бадиашил, Хол, Галахър, Жоржиньо, Чуквемека, Зиеш, Хавертц, Маунт;

Кристъл Палас : Гуита, Мичел, Клайн, Гуехи, Андерсън, Дукуре, Шлуп, Заха, Езе, Олисе, Аю;