Буркина Фасо е първият четвърфиналист на тазгодишното издание на Купата

...

Буркина Фасо е първият четвърфиналист след луд мач с 19 дузпи

Буркина Фасо е първият четвърфиналист на тазгодишното издание на Купата на африканските народи, откакто в профил Габон в осминафиналния дуел посред им. В постоянното време и продълженията резултатът беше 1:1, а при дузпите той набъбна до 8:7 в интерес на спечелилите. В срещата бяха изпълнени цели 19 дузпи – една в постоянното време и 18 след края на продълженията.

В 18-ата минута „ жребците “ получиха правото да изпълнят дузпа след фал на Сидни Обиса против Иса Каборе, поради което бранителят получи жълт картон. Мощният удар от бялата точка на Бертран Траоре обаче разтресе напречната греда. Само 10 минути по-късно капитанът на отбора се реваншира. Тогава Буркина Фасо провежда контраофанзива, при която изведеният с превъзходен пас Траоре преодоля излезлия отвън наказателното си поле вратар с удар по земя. В 41-ата минута „ пантерите “ взеха решение, че са изравнили, само че голът на Аарън-Салем Бупендза не беше приет заради негова засада.