Ботев /Враца/ продължава напред за Sesame Купа на България, отстранявайки

...

Ботев /Враца/ отстрани с дузпи Септември за Купата на България /снимки/

" Ботев " /Враца/ продължава напред за Sesame Купа на България, отстранявайки " Септември " /София/ след трагичен голов театър от 1/16-финалите на шампионата.
В постоянното време срещата приключи 3:3, откакто врачани водеха с 3:1 до 89-ата минута. В продълженията бяха вкарани още четири гола за 5:5, което докара до дузпи.
Първата опция в дуела бе за " Ботев " /Враца/. Красимир Тодоров се пребори за топката пред наказателното поле, Браян Переа му оказа помощ, съумя да я вземе и излезе самичък против вратаря, само че Ивайло Илиев мазета в корнер.
В деветата минута " Ботев " поведе в резултата. След центриране на Краси Тодоров от ъглов удар Браян Переа засече топката от придвижване и означи за 0:1.
В 12-ата минута Федерико Бариос отрази удар от фал на Димитър Костадинов.
В 21-ата минута Самб Бадара се озова на стрелкова позиция, стреля рисково, само че Федерико Бариос избави. Две минути Здравко Димитров към Борислав Маринов, който обаче остана под топката и не съумя да насочи удар.
Жан Пиер Да Силва пусна към Марко Мажуга, който се озова самичък против вратаря, само че не уцели вратата в 31-ата минута. Минута по-късно Марко Мажуга получи топката отдясно, финтира противник и стреля, само че топката се удари в гредата.
В 35-ата минута " Септември " изравни резултата, откакто Здравко Димитров направи пробив сред няколко индивида на " Ботев ", топката бе избита, само че попадна на крайници на Димитър Костадинов, който от десетина метра вкара в мрежата на Федерико Бариос за 1:1.
В 41-ата минута Красимир Тодоров стреля от отдалеченост, само че право в ръцете на Илиев.
В края на първата част гостите още веднъж излязоха напред в резултата, откакто Жан Пиер Да Силва насочи прекрасен изстрел отвън наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Илиев за 1:2.
В 51-ата минута Бариос избави удар от отдалеченост на Борислав Маринов. Десетина минути по-късно Марио Киконда насочи мощен изстрел от отдалеченост, само че топката излезе в навън.
Четвърт час преди края на мача Здравко Димитров влезе отляво в наказателното поле и стреля, само че топката се удари в десния дирек на вратата и излезе в навън.
В 83-ата минута " Ботев " вкара трети гол. Жан Пиер Да Силва центрира от директен свободен удар, а Браян Переа продължи с глава към Луис Фелипе Соарес, който чукна топката в мрежата за 1:3.
Домакините понижиха резултата минута преди приключване на постоянното време. Димитър Костадинов бе изведен самичък против вратаря и осъществя за 2:3.
" Септември " изравни в последната минута. Здравко Димитров направи пробив, пусна към Димитър Костадинов и той означи третия си гол в мача.
Продълженията започнаха с голове. В 92-ата минута Митко Панов получи диагонален пас и съумя да изпревари вратаря, който въпреки всичко игра с топката, тя се подвигна във въздуха и Панов я добави с глава във вратата, което бе дебютен гол за него в мъжкия футбол.
Три минути по-късно " Септември " още веднъж изравни. Здравко Димитров направи прекрасен рейд и стреля, Федерико Бариос избави майсторски, само че офанзивата продължи, топката стигна до Александър Петров, който съумя да я вкара за 4:4. За него също това бе първи гол при мъжете.
В 102-ата минута домакините вкараха пети гол. Здравко Димитров навлезе отляво в наказателното поле и си настройки топката на десния крайник, след което шутира и вкара красиво попадение за 5:4.
В 109-ата минута " Септември " остана с човек по-малко на терена, откакто Мартин Ачков получи втори жълт и червен картон.
В 117-ата минута Мартин Кавдански вкара с глава за 5:5 след центриране отдясно.
Равенството се резервира до 120-ата минута и пристигна редът на дузпите. Димитър Костадинов означи първата за " Септември ". Браян Переа също беше прецизен за " Ботев ", а по-късно Асен Георгиев се разписа за домакините. Даниел Генов също не пропусна от бялата точка. Федерико Бариос отрази удара на Здравко Димитров, а по-късно Момчил Цветанов вкара за отбора на Христо Янев. Ивайло Михайлов изравни - 3:3, само че Спас Георгиев още веднъж даде преднина на врачани. Йордан Йорданов стреля в гредата, което прати " Ботев " /Враца/ на осминафинал.
Източник: bulnews.bg