Ботев прегази с класическото 3:0 градския си съперник Локомотив в

...

Ботев ликува в пловдивско дерби без интрига и без публика

Ботев прегази с класическото 3:0 градския си противник Локомотив в пловдивското дерби от десетия кръг на Първа лига. Спорът сред " жълто-черните " и " черно-белите " за първи път се игра без аудитория. Причината беше наказване на Ботев от успеха с 2:1 над Левски.

При закрити трибуни в Коматево и тягостна конюнктура футболистите на Николай Киров тотално прегазиха избраниците на Воин Войнов и справедливо се поздравиха с триумфа. Той пристигна след голове на Густаво Афонсо в 13-ата минута, Тодор Неделев в 51-ата от дузпа и Дуде Ндонгала в 79-ата.

В заключителните минути на " смърфовете " им се наложи да играят в понижен състав поради червен картон на Ванчо Траянов.

*Снимки: LAP.BG

" Канарчетата " започнаха по-активно и в 13-ата минута падна първото попадение. Неделев изведе ослепително Афонсо през центъра на " черно-бялата " отбрана. Бразилецът преодоля невъзмутимо Илко Пиргов и с десния крайник осъществя първия си гол за Ботев в едвам втория си дуел за отбора - 1:0.

Гостите от " Лаута " можеха да възстановят равенството в 19-ата минута. След осъществяване на корнер Пауло Серджо отклони топката пред Иван Чворович, само че Йордан Минев почисти от голлинията и парира единствения късмет за " смърфовете " преди почивката.

Домакините продължиха да играят доста разнообразно и на високи обороти. До почивката Неделев и Афонсо направиха пропуски, а за Локомотив мерника си опитва Мохамед Аяри, който в 40-ата минута изпрати топката на сантиметри около вратата на Ботев.

В 50-ата минута " канарчетата " получиха дузпа за игра с ръка на младия бранител Ивайло Марков. Неделев повиши на 2:0, изпращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Пиргов.

В 72-ата резервата Стивън Петков пропиля добър късмет, а в 77-ата последва изгонването на Ванчо Траянов за втори жълт картон. Това улесни още повече задачата на домакините, които единствено две минути по-късно поведоха с 3:0. Дуде Ндонгала означи след неумела интервенция на Илко Пиргов, откакто преди този момент финтира Пламен Крумов. За французина, който е някогашен състезател на Славия, това бе първо попадение с екипа на " жълто-черните ".

След изразителния триумф Ботев събра 11 точки и към този момент е седми в класирането. Локомотив също има 11 точки и заедма десетата позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия

БОТЕВ (Пд) - ЛОКОМОТИВ (Пд) 3:0
1:0 Густаво Афонсо (13), 2:0 Тодор Неделев (51-дузпа), 3:0 Дуде Ндонгала (79)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
5   Жълт картон за Густаво Афонсо. Новото бразилско попълнение на Ботев е глобен от съдията Станислав Тодоров поради симулация.
8   Първа обстановка за Локомотив. Аяри подаде на Симеон Райков пред наказателното поле на " канарчетата ", крилото насочи удар по земя, изпращайки топката единствено на сантиметри около лявата греда в навън.
10   Дуде Ндонгала имаше добра опция, откакто бе оставен непокрит в наказателното поле на " смърфовете ", само че от дребен ъгъл стреля едва в ръцете на Илко Пиргов.
13   ГОООЛ! 1:0 за Ботев след гол на Густаво Афонсо! Бразилец получи чудесно подаване от Тодор Неделев, преодоля Пиргов и от близко се разписа. Преди да влезе топката мина през краката на Пламен Николов, който направи обезверен шпагат в опита си да предотврати гола.
19   Чворович избави удар на Пауло Серджо, секунди по-късно Йордан Минев отби с глава от голлинията.
21 - Неделев извърши фаул, топката тупна подло пред Пиргов и за момент той я изпусна, само че по-късно я овладя.
25 - Неделев изведе съвършено Балтанов, Илко Пиргов избави шута на капитана на Ботев. След това добавката с глава на Густаво Афонсо бе слаба и вратарят на Локомотив се оправи.
40   Аяри oпита да изравни след статично състояние, само че топката мина на сантиметри настрана от вратата на Ботев след удара му с коляно.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
50   ДУЗПА за Ботев! Фелипе Бризола центрира от корнер към Радослав Терзиев на далечната греда, бранителят на Ботев засече с глава, след което Ивайло Марков спря с ръка и съдията Станислав Тодоров разумно уточни бялата точка.
51   ГОООЛ! Неделев е прецизен, изпращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Пиргов - 2:0!
72   Стивън Петков пропуща да вкара. Неделев с грациозен пас подаде на Балтанов в наказателното поле на " черно-белите ", а той се обърна и върна към точката на дузпата, където Петков стреля, в последния момент бранител подложи крайник и топката мина на сантиметри около левия дирек.
77   Ванчо Траянов фаулира преодолелия го Цветомир Панов, за което получи втори жълт картон и бе изпъден. Локомотив остава с 10 индивида.
79    ГОООЛ! 3:0 за Ботев след гол на Дуде Ндонгала! Играчът на домакините означи след неумела интервенция на Илко Пиргов, откакто преди този момент финтира Пламен Крумов. За Ндонгала това е първо попадение с екипа на " жълто-черните ".
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. Ботев завоюва пловдивското дерби с Локомотив с класическото 3:0.

Резултат с изображение
БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 23.Йордан Минев (83    24.Лазар Марин), 17.Лъчезар Балтанов, 14.Яя Меледже, 29.Дуде Ндонгала  , 8.Тодор Неделев   (86    10.Серкан Юсеин), 7.Фелипе Бризола, 93.Густаво Афонсо       (61   20.Стивън Петков)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 10.Серкан Юсеин, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков, 11.Тони Тасев
Треньор: Николай Киров

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1.Илко Пиргов, 71.Пламен Крумов  , 22.Пламен Николов, 44.Ивайло Марков  , 25.Муса Мохамед, 17.Ванчо Траянов  , 10.Веселин Марчев (55   7.Димо Бакалов), 20.Пауло Серджо, 13.Симеон Райков, 39.Парвиз Умарбаев, 11.Халед Аяри (68   77.Дино Мартинович)
Резерви: 40.Мори Диао, 6.Георги Пашов, 15.Димитър Везалов, 15.Асен Георгиев, 7.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 77.Дино Мартинович
Треньор: Воин Войнов

Пловдив, спортна база в Коматево
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация

Източник: blitz.bg