Ботев (Пловдив) записа втора поредна загуба от началото на сезона.

...

Новият нападател на Ботев с два гола, но “канарчетата“ загубиха във Враца

Ботев (Пловдив) записа втора поредна загуба от началото на сезона. Пловдивчани изгубиха от Ботев (Враца) с 2:3 като посетител във Враца. Врачани поведоха с 2:0 на полувремето след две попадения на Переа, а новият нападател на пловдивчани Мартин Секулич вкара два гола в дебюта си и изравни резултата, само че Мирослав Маринов донесе успеха на домакините.

В 5-та минута Браян Переа опита удар, само че той мина около вратата.

В 25-та минута Даниел Генов стреля от отдалеченост, само че Ханкич избави. Секунди по-късно Жан-Пиер Да Силва насочи удар отвън пеналта и Ханкич трябваше да избива корнер.

В 34-та минута Венцислав Христов подаде към Чавдар Ивайлов, който от границата на вратарското поле прати топката в навън.

В 35-та минута домакините поведоха Жан-Пиер Да Силва отмъкна топката от ван Хертъм, по-късно той подаде към Браян Переа, който стреля от към 11 метра и не остави шансове на Ханкич - 1:0.

В 38-та минута Венцислан Христов центрира от корнер, а Переа засече с глава и удвои преднината на врачани - 2:0.

На полувремето в игра за Ботев влезе най-новото попълнение Мартин Секулич, който размени Димитър Тонев. Именно пред Секулич се откри първата опция, само че ударът му мина над вратата.

В 50-та минута Секулич дебютира с гол за Ботев, нападателят беше изведен отлично с пас от центъра от Току, а хърватинът насочи удар, при който Костов не се намеси добре и топката влетя в мрежата му - 2:1.

В 54-та минута канарчетата изравниха резултата, Бароан подаде към Секулич, който от топката на дузпата направи ужасно осъществяване. Хърватинът съумя с пета да вкара втория си гол в мача и да изравни резултата - 2:2.

В 78-та минута Па Конате центрира в наказателното поле, топката се удари в Бароан, само че мина около вратата.

В 84-та минута Браян Переа изведе влезлия през втората част Мирослав Маринов в наказателното поле и той осъществя за крайното 3:2.

В последните секунди Па Конате беше изпъден с пряк червен картон.

Така Ботев записа втора поредна загуба в първите си два мача от началото на сезона.

В сряда Ботев е хазаин на АПОЕЛ Никозия в първа среща от втория прелиминарен кръг на Лигата на конференциите. Мачът ще бъде на националния стадион " Васил Левски " в София от 20:00ч. В идващия си мач за състезание на 23 юли " канарчетата " одобряват Арда.

Ботев (Враца): Красимир Костов, Браян Мендоса, Мартин Кавдански, Луис Фелипе, Диего Фераресо, Стефан Гаврилов, Жан-Пиер Да Силва (Петър Кепов 90 + 3 мин.), Чавдар Ивайлов, Даниел Генов (Мирослав Маринов 71 мин.), Браян Переа, Венцислав Христов

Ботев (Пловдив): Хидайет Ханкич, Джаспър ван Хертъм (Точукву Нади 46 мин.), Роберто Пунчец, Виктор Генев, Николай Минков, Дилан Мертенс, Джеймс Етоо, Па Конате, Емануел Току, Димитър Тонев (Мартин Секулич 46 мин.), Антоан Бароан (Лъчезар Балтанов 90 + 1 мин.)
Източник: trafficnews.bg