Ботев (Пловдив) се наложи със 7:0 над Марица (Пловдив) в

В Пловдив: Ботев вкара 7 гола на Марица

Ботев (Пловдив) се наложи със 7:0 над Марица (Пловдив) в контролна среща.

Спарингът се игра на " Футболен комплекс Ботев 1912 " в Коматево.

Хеттрик за триумфа на „ жълто-черните “ осъществя Антоан Бароан, на два пъти прецизен бе Димитър Тонев, а по един път се разписаха Джеймс Ето’o и Монир Ал Бадарин.

" Канарчетата " направляваха протичащото се през всичките игрови минути против противника, който бе в много изменен състав и разчиташе на голям брой юноши.

В минутите преди мача " жълто-черните " честитиха годишнината на " жълто-сините ", като подариха фланелка на президента Христо Христов.

В 10-ата минута Антоан Бароан откри резултата от дузпа, а в 14-ата минута нападателят пропусна след чудесно центриране на Мохамед Брахими. Последваха два рискови удара на Мохамед Брахими, като при първия шутът бе блокиран, а вторият бе избавен от стража.

В 24-ата минута Димитър Тонев изправи публиката на крайници, откакто с удар от 25 метра прати топката под напречната греда за 2:0. В идващите минути далечни удари на Джеймс Етоо и Николай Минков минаха на сантиметри над гредата.

В 40-ата минута Джеймс Етоо пусна брилянтен пас към Антоан Бароан, който докосна леко топката и тя влетя във вратата за 3:0. В 44-ата минута Джеймс Етоо продължи отличните си изяви, вкарвайки гол-шедьовър с удар от 20 метра, като попадение бе копие на гола на Тонев.

След почивката ботевистите прибавиха нови три гола на сметката си. В 50-ата минута центриране отдясно прати топката в Димитър Тонев, който овладя и с обмислен удар повиши на 5:0.

Пет минути по-късно Емануел Току пусна към Антоан Бароан, който от придвижване оформи своя хеттрик. Последваха няколко доста положителни изяви на Хидайет Ханкич, който със спасяванията си резервира мрежата си суха.

Крайният резултат бе завършен в 75-ата минута, когато Монир Ал Бадарин остана очи в очи с вратаря и с удар в далечния ъгъл се разписа за 7:0.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ : Георги Аргилашки, Джаспър Ван Хертъм, Виктор Генев, Джеймс Етоо, Самуел Супрайен, Димитър Тонев, Николай Минков, Емануел Току, Антоан Бароан, Мартин Секулич, Мохамед Брахими.
Източник: novsport.com