Ботев Пловдив се класира за полуфиналите в турнира за Купата

...

Ботев Пловдив е първият полуфиналист за Купата

Ботев Пловдив се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на България след 2:1 над Спартак Варна. Самуел Акере и Ивелин Попов се разписаха за триумфа за жълто-черните. За гостите от Варна прецизен беше Ахмед Ахмедов.

На стадион „ Христо Ботев “ домакините стартираха по-активно и до седмата минута насочиха три неточни удара. Спартак обаче сътвори първото чисто голово състояние. Ахмед Ахмедов центрира към Ивей Натаниел на втора греда, само че той не съумя да засече топката. В 20-ата минута Натаниел още веднъж можеше да се разпише. Панамецът излезе самичък против Матвей Игонен, само че вратарят мазета.

Веднага по-късно Ботев Пловдив поведе резултата. Самуел Акере се разписа със мощен изстрел от границата на наказателното поле за 1:0.

Още в първата минута след паузата Игонен избави удар с глава на Ахмед Ахмедов. Жълто-черните отвърнаха с неточни удари на Акере и резервата Мартин Секулич. В 72-ата минута въпреки всичко стана 2:0. Акере получи отдясно и центрира към точката за осъществяване на дузпа, където Ивелин Попов овладя и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Георги Георгиев за 2:0.

Само четири минути по-късно Секулич можеше да осъществя още едно попадение, само че пропусна. малко по-късно Георгиев избави още един шут на хърватина.

В 86-ата минута Спартак върна вярата, като понижи пасива си. Мехмед Мехмед центрира и Ахмедов осъществя от близка отдалеченост за 1:2. Варненци обаче не съумяха да изравнят до края.

В останалите четвъртфинали конфликти Хебър посреща Пирин, ЦСКА-София е хазаин на, а Лудогорец приема ЦСКА 1948.
Източник: flashnews.bg