Ботев Пловдив допусна първа загуба в предсезонната си подготовка. Канарчетата

...

"Ботев" Пловдив загуби от чехи, бивш на "Астън Вила" и "Лацио" блести

" Ботев " Пловдив позволи първа загуба в предсезонната си подготовка. " Канарчетата " бяха надиграни с 0:2 от чешкия отбор на " Слован " Либерец. Теренът на спортния комплекс " Зеки Арслан Демирчи " бе много тежък, като минути преди началото на дуела над Сиде се изля градушка, която затрудни и двата тима.

Попаденията във вратата на Иван Чворович паднаха в 6-ата и 30-ата минута на дуела след центрирания от ляво. Автор и на двата гола стана някогашният ас на британския " Астън Вила " и италианския " Лацио " Либор Козак.

Проверката поради травми пропуснаха Антонио Вутов и Благовест Данчев, а Джонатан Перейра бе заменен наложително в самото начало на мача. През второто полувреме треньорът Николай Киров пусна всички налични футболисти без юношата Габриел Земярски.

Следващата контролна среща на " Ботев " Пловдив е на 2 февруари против тима на " Криля Советов " (Русия).

Източник: btvnovinite.bg