Бостън Селтикс постигна 16 победа в 16-ия си домакински мач

...

В успорван двубой Филаделфия успя да пречупи Хюстън

Бостън Селтикс реализира 16 победа в 16-ия си домашен мач от началото на сезона след 120:118 над Торонто Раптърс.

" Келтите ", които са водач в цялата лига с 25 победи и единствено 6 загуби, пропиляха 20 точки задатък, само че в последните минути на срещата демонстрираха по-голяма резистентност, с цел да стигнат до триумфа.

В отсъствието на Джейсън Тейтъм и Кристапс Порзингис най-резултатен за " келтите " бе Джейлън Браун с 31 точки. Дерик Уайт вкара 21, а Люк Корне приключи с 20. За Торонто Скоти Барнс означи 30 точки и овладя 10 битки, до момента в който Паскал Сиакам се отличи с 27 точки.

Раптърс имаха преднина от 4 точки в последната четвърт, само че положителната игра на Бостън в отбрана не им разреши да капитализират този задатък.