Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 3:0 като домакин в двубой

...

Борусия Дортмунд записа домакински успех срещу Фрайбург в Бундеслигата

Борусия Дортмунд победи Фрайбург с 3:0 като хазаин в дуел от 21-ия кръг на немското състезание.

Мачът бе преустановяван на два пъти поради митингите на почитателите по трибуните против плануваната инвеститорска договорка от Германската футболна лига. Запалянковците хвърляха към терена топки за тенис и шоколадови бонбони във формата на монети, което наложи спомагателни 12 игрови минути за първото полувреме.

Нидерландецът Дониел Мален се разписа на два пъти за домакините. Той осъществя за 1:0 отблизо разстояние в 16-ата минута след подаване от Никлас Фюлкруг, а в седмата минута на добавеното време на първата част направи резултата 2:0.

Иън Маатсен удари греда в 72-ата минута, а Мален пропусна късмет да оформи хеттрик, пращайки топката настрана от вратата на Фрайбург в 74-ата минута.

Третото попадение в дуела бе дело на Никлас Фюлкруг, който отпразнува рождения си ден, покачвайки задатъка на Борусия Дортмунд на 3:0 след прецизен изстрел с глава в 87-ата минута.

Тимът от Дортмунд продължава без проваляне в Бундеслигата от началото на декември, а към този момент има 40 точки на четвъртото място във краткотрайното класиране. Борусия завоюва първите си три срещи за 2024 година, само че провокира рецензии с представянето си против Хайденхайм при равенството в предишния кръг.

Фрайбург позволи трета поредна загуба в шампионата и остава седми с 28 точки в актива си.