Борнемут спечели изненадваща победа с 2:0 срещу Нюкасъл в мач

...

Доминик Соланке се разигра и донесе победата на Борнемут над Нюкасъл

Борнемут завоюва изненадваща победа с 2:0 против Нюкасъл в мач от 12-ия кръг на британското състезание по футбол и с това " черешките " се измъкнаха от зоната на изпадащите. Те са с девет точки и три пред Лутън, който през днешния ден загуби с минималното 0:1 против Манчестър Юнайтед.

Нюкасъл е седми в класирането с 20 точки и четири зад водещата четворка.

Борнемут и Нюкасъл изиграха нулево първо полувреме, само че през втората част домакините натиснаха и стигнаха до два гола. Нападателят, който играе към този момент пета година за " черешките " и има над 170 мача за тима, вкара за 1:0 в 60-ата минута и 15 по-късно оформи крайния резултат.

Борнемут даже имаше искания за дузпа за игра с ръка на футболист на Нюкасъл, само че тя не бе отсъдена след обзор със системата за видеоповторения.