Болоня постигна класическа победа с 3:0 срещу Салернитана в двубой

...

Болоня крачи смело към Шампионската лига след победа с 3:0 срещу Салернитана

Болоня реализира класическа победа с 3:0 против Салернитана в дуел от 30-ия кръг в Серия А. Това бе осма победа за " червено-сините " в последните девет мача, като те към този момент са на две точки зад третия Ювентус, с актив от 57.

Салернитана остават закотвени на дъното на класирането с 14 точки, на 10 зад 19-ия Сасуоло.

Отборът, воден от Тиаго Мота, взе задатък в резултата още в 14-та минута след гол на Рикардо Орсолини. Това бе неговото десето попадение в Серия А този сезон.

Болоня означи още един гол, малко преди полувремето, дело на някогашното крило на Милан Алексис Салемакерс.

" Червено-сините " поддържаха превъзходството си и през второто полувреме, притежавайки 70% от владението на топката, само че третото попадение падна в добавеното време. Салемакерс този път асистира на гръка Харалампос Ликоянис.

По-късно през днешния ден Рома гостува на Лече, до момента в който водачът в класирането Интер Милано приема Емполи.