Бившият нападател на ЦСКА-София Фернандо Каранга вкара два гола за

...

Каранга ги започна и в Китай, бившата звезда на ЦСКА-София спря един от фаворитите с два гола

Бившият нападател на ЦСКА-София Фернандо Каранга вкара два гола за новия си тим в Китай Хенан Цзяние, който приключи 2:2 на личен терен с Шанхай Шенхуа от 13-ия кръг на шампионата.

За Каранга това беше втори мач въобще и първи като титуляр, като и за двете му попадения асиститира сънародника му Иво Оливейра. Днес той остана на терена цялостни 90 минути.

Гостите от Шанхай откриха резултата в 25-ата минута посредством Чжън Лу, само че единствено след пет Каранга изравни, когато засече с глава центриране от корнер. Отново Шенхуа дръпна напред в резултата с попадение на Фреди Гуарин в 70-ата минута, а Каранга отново беше прецизен в 77-ата, разписвайки се с шут по земя от седем-осем метра.

Резултатът попречи на Шенхуа да се приближи до топ 3 и остава на 6-о място с 21 точки, на три от Шанхай СИПГ. Начело е Пекин Гуоан с 28. Отборът на Каранга е 14-и с 12 точки, тъкмо над местата на изпадащите и с 2 точки пред първия заплашен Далиен Ифън.