Бившите шампиони Стан Вавринка и Давид Гофен преодоляха първия кръг

...

Стан Вавринка и Давид Гофен преодоляха първия кръг на турнира в Маракеш

Бившите първенци Стан Вавринка и Давид Гофен преодоляха първия кръг на шампионата по тенис на клей в Маракеш от сериите ATP 250.

39-годишният Вавринка, който завоюва конкуренцията, носеща името на някогашния марокански крал Хасан II, през 2010 година, реализира ненадейно елементарен триумф с 6:1, 6:4 над испанеца Алберт Рамос.

Швейцарецът завоюва първите пет гейма в мача и въпреки по-късно Рамос да съумя да " влезе " в мача, за него към този момент бе много късно за поврат.

Във втория кръг Вавринка ще играе с поставения под №7 Мариано Навоне от Аржентина.

Напред към втория кръг продължава и първенецът за 2022 година Давид Гофен. Белгиецът осъществя четири пробива от осем благоприятни условия и в профил французина Артур Риндеркнех след 6:4, 6:4.

За място на четвъртфиналите Гофен ще спори с американския квалификант Николас Морено де Алборан.

Защитаващият купата си Роберто Карбайес Баена от Испания също се класира за втория кръг. Испанецът водеше с 6:2, 6:0 против Матео Гиганте, когато италианецът се отхвърли.

Следващият противник на Карбайес Баена е №3 в схемата Даниел Евънс от Англия.

Бившият финалист на " Уимбълдън " Матео Беретини, който в последните няколко години непрекъснато е малтретиран от контузии, се оправи без усложнения с №56 в света Александър Шевченко от Казахстан и го победи с 6:2, 6:1 за единствено 75 минути.

Във втория кръг италианецът ще се изправи против испанеца Хауме Мунар.