Биатлонистката Милена Тодорова направи второто най-силно класиране за българските спортисти

...

Милена Тодорова с много силно представяне на спринта на 7.5 км. в биатлона

Биатлонистката Милена Тодорова направи второто най-силно класиране за българските спортисти на Зимната Олимпиада в Пекин след 15-о място на Радослав Янков в сноуборда.

Тодорова приключи 17-а в спринта на 7.5 км. при дамите в биатлона. Милена направи единствено една неточност при стрелбата си и приключи с време 22:15.4 мин. Българката остави зад себе си шампионката от самостоятелния старт Денизе Херман от Германия.

Разликите бяха извънредно дребни и напълно малко не стигна на Тодорова да влезе в топ 10.

Олимпийска шампионка стана Марте Олсбю Ройселанд от Норвегия с 20:44.3 мин. Среброто отиде при Елвира Оеберг от Швеция, а бронза е за италианката Доротея Вирера.

" Състезанието е едно от хубавите за мен тази година. Въпреки че на финала изостанах повече от това, което желаех. Тука трасето ми е тежко. Не знам, доста ми е тежко. Но се преборих със своите благоприятни условия през днешния ден. Надявам се да запазя стрелбата си от през днешния ден за преследването ", съобщи Милена Тодорова след надпреварата.
Снимки: БОК, Йордан Петков
Източник: trafficnews.bg