Бешикташ срази с 4:2 като гост Фенербахче в голямото дерби

...

Десет от Бешикташ се върнаха от ада, за да разбият и откажат Фенербахче от титлата

Бешикташ съкруши с 4:2 като посетител Фенербахче в огромното дерби на 27-ия кръг на турската Суперлига. Двата гранда изиграха страховит дуел, а " черните орли " се върнаха от пъкъла, с цел да побеждават на " Шюкрю Сарачоолу ". В 38-ата минута Енер Валенсия откри резултата от дузпа. В началото на второто полувреме " канарчетата " получиха втори углавен удар, при който Уелитон от гостите беше изпъден. Ударът на еквадорския голмайстор обаче срещна гредата. В 58-ата минута обратно на логиката Дженк Тосун изравни, а четири по-късно направи цялостен поврат. В 75-ата минута Нейтън Редмънд, който асистира за първите два гола, вкара трето попадение за гостите. В продължението на мача Венса Абубакар бе прецизен за 1:4, а крайният резултат оформи Ирфан Джан Кахведжъ.

" Черните орли " събраха 52 точки и заемат трето място във краткотрайното класиране, а с триумфа си значително отхвърлиха Фенербахче от борбата за купата. Възпитаниците на Жорже Жезус са втори с 53 точки, до момента в който водачът Галатасарай е с 9 точки повече.

Гостите трябваше да вършат насилствена промяна още в 11-ата минута. Тогава контузия получи централният бранител Тайп Сануч, а на негово място се появи Уелитон. " Канарчетата " поведоха в 38-ата минута. Тогава Онур Булут фаулира Енер Валенсия, а еквадорецът застана зад бялата точка и осъществя за 1:0. В края на първата част Уелитон можеше да изравни, само че ударът му профуча около лявата греда.

Шест минути след подновяването на играта обстановката на " черните орли " стана доста тежка, откакто Уелитон извърши нарушаване против Брайт Осей-Самюъл в наказателното поле. Домакините получиха дузпа, а бразилецът втори жълт картон, с което остави своя тим с човек по-малко. Зад топката още веднъж застана Валенсия, само че ударът му срещна лявата греда.

Въпреки че беше с 10 души на терена, Бешикташ стигна до изравнителен гол в 58-ата минута. Дженк Тосун се възползва от чудесно центриране на Нейтън Редмънд и се разписа с глава за 1:1.

Само четири минути по-късно " черните орли " направиха цялостен поврат. Редмънд със страховит пас изведе Дженк на стрелкова позиция и турският нападател с шут от близка отдалеченост направи беззащитен Алтай Байъндър беззащитен за повторно - 1:2.

В 75-ата минута пристигна ред и на правещия невероятна втора част Редмънд, влязал на почивката на мястото на Амир Хаджиахметович, да се разпише. Англичанинът се оправи с няколко бранители и със страховит удар матира вратаря за 1:3.

В 81-ата минута Фенербахче можеше да се върне в мача, само че Мерт Гюнок отрази мощен удар от междинна отдалеченост на Ирфан Джан Кахведжъ. В продължението на мача Бешикташ стигна до четвърто попадение. Отново Редмънд се трансформира в помощник, откакто изведе Венсан Абубакар зад отбраната на " канарчетата ", а камерунецът не сбърка - 1:4.

В петата минута на добавеното време Кахведжъ оформи крайното 2:4 след асистенция на Миха Зайц.