Берое взе реванш от Академик Пловдив за загубата си в

...

Четвърта поредна загуба за Академик в НБЛ

Берое взе реванш от Академик Пловдив за загубата си в първото завъртане в НБЛ, като завоюва втория дуел сред двата отбора с 91:87.

Старозагорци обаче трепериха до последно за триумфа, като пропиляха задатък от 19 точки преди почивката.

Двата тима си размениха по едно полувреме. Домакините преобладаваха първоначално след 20:14 в първата четвърт и 30:17 в идната част. Гостите излязоха преобразени във второто полувреме и вкараха по 28 точки във всяка част, само че пропуснаха опцията за цялостен поврат.

Обина Олека записа 28 точки и добави 13 битки за дабъл дабъл за спечелилите, 20 плюс 8 добави Седариан Рейнс, а 18 точки наниза Антон Кук. Мача пропусна Александър Янев, който е болен.

За Академик Тони Гуджино приключи с 24 точки и 14 битки, 16 вкара Васил Бачев, а с 14 точки и 10 битки се регистрира Робертс Фрейманис.

С баланс 6-5 Берое е на пето място във краткотрайното класиране, а Академик Пловдив записа четвърто следващо проваляне и е сактив 4-7. В идващия кръг Берое гостува на Балкан, а Академик посреща Шумен.

Свързани вести Наш баскетболен гений: Пожелавам на Академик да стане първенец Черноморец продължава да е препъни камък за Академик в НБЛ
Източник: marica.bg