Берое спечели дербито на женското баскетболно първенство, след като се

...

Берое се наложи над Монтана cлед силни минути в началото и в края на женското дерби

Берое завоюва дербито на женското баскетболно състезание, откакто се наложи над Монтана с 65:63. Двата тима се срещнаха в петък в шампионата за Купата на България, когато успеха беше за монтанки.

Мачът мина през много обрати, като началото беше за домакините, които водеха със 17:11 в края на първата част. До почивката гостенките стопиха още изоставането си, а след края на третата част излязоха напред с 43:46. Но мощна четвърта част най-много на Виолина Кочева и Милена Томова обърнаха още веднъж мача в интерес на тима на Георги Божков. Финалният взлом на тима на Монтана не донесе стремежи поврат, макар че в последните 2:41 минути серията беше за тях 10:6.

Милена Томова вкара 17 точки за Берое, а Кочева и Теодора Динева прибавиха по 12. Томова и Динева останаха с по 6 битки под кошовете.

За Монтана Димана Георгиева вкара 18 точки, а също по този начин взе и 9 битки. Радостина Димитрова остана с 11.

Така с днешния мач Берое има 6 победи от 6 мача, а Монтана е след тях в класирането с 4/2. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg