Берое се наложи с 3:0 над Лудогорец 2 в четвъртата

...

Берое отнесе Лудогорец 2 в контрола

Берое се наложи с 3:0 над Лудогорец 2 в четвъртата си инспекция от лятната подготовка. Момчетата на Александър Томаш владееха самодейността през целия дуел и завоюваха справедливо. Старозагорци сътвориха редица положения пред вратата на противника и имаха опция да осъществят още попадения.

Първият гол падна в 12-та минута, когато Борислав Цонев центрира чудесно от корнер, а Камен Хаджиев прати топката в мрежата след удар с глава – 1:0.

В 20-та минута преднината бе удвоена след отлична офанзива за „ Берое “. Меска откри Цветков, а той пусна страховит пас към Бандаловски в наказателното поле. Последният центрира остро, а Георги Вълчев засече топката в личната си врата – 2:0.

Три минути по-късно Цонев изведе чудесно Камбуров зад тила на защитата, само че Дамянов отрази удара на нападателя.

Третото попадение падна в 25-та минута, когато след корнер топката попадна в Бригидо, той стреля тъкмо, вратарят отби, само че Борислав Цонев бе най-близо и добави топката в мрежата – 3:0.

В 36-та минута Меска се озова на стрелкова позиция и насочи рисков удар, само че Дамянов избави.

Второто полувреме продължи с напън за „ Берое “. В 50-та минута след нова добра офанзива Желев даде топката на Алфредо в наказателното поле, а бразилецът стреля триково. Топката обаче срещна гредата и бе избита от защитник.

В 76-та минута Вандерсон центрира за Райнов, а той смъкна за Камбуров. Ударът на голмайстора обаче бе избавен от вратаря на „ Лудогорец 2 “.

В 83-та минута Вандерсон получи кълбото пред наказателното поле и стреля с левия крайник. Топката срещна напречната греда и тупна към голлинията, само че реферът не отсъди попадение.

Така „ Берое “ завоюва с 3:0 против „ Лудогорец 2 “ и продължава без загуба в контролите. Следващата инспекция ще бъде на 11 юли против „ Миньор “ (Раднево), а часът и мястото на срещата ще бъдат оповестени по-късно.

Берое: 23. Аргилашки (70-12. Перниш), 11. Иван Бандаловски (46-3. Милен Желев), 5. Алкан (75-14. Иванов), 26. Камен Хаджиев (46-27. Георги Ангелов), 19. Александър Василев (46 – 20. Матеус Леони), 10. Борислав Цонев (46-77. Вандерсон), 6. Александър Цветков (46- 8. Охене), 13. Иван Минчев (46-Мартин Райнов), 7. Меска (46- 91. Фирцулеску), 9. Камбуров, 28. Рубен Бригидо (46-16. Алфредо)

фотография: beroe.bg