Берое победи Верея с 2:0 в мач от третия кръг

...

"Берое" взе старозагорското дерби с лекота, Камбуров вкара 205-ия си гол в елита

" Берое " победи " Верея " с 2:0 в мач от третия кръг на Първа лига. " Зелените " бяха цялостни господари на терена, сътвориха куп положения и завоюваха изцяло справедливо. Райнов откри резултата в 20-та минута, откакто се разписа във втори следващ дуел. Камбуров означи в 65-та минута за своето 205-то попадение в елита на българския футбол – 0:2.

Наставникът на " Берое " Александър Томаш извърши една смяна в състава, по отношение на последния дуел с " Лудогорец " в предишния кръг. Днес той заложи на Вандерсон вместо Александър Цветков.

Още в първата минута Райнов откри Камбуров пред наказателното поле, а той продължи за Вандерсон, който шутира от границите на пеналта, само че над вратата.

В 7-та минута Минчев центрира в пеналта от фаул, където Райнов докосна топката с глава, само че Георгиев се намеси и избави.

Три минути по-късно при мълниеносна офанзива за " Берое " Минчев изведе Вандерсон, само че той бе съборен навръх границата на пеналта. Минчев стреля, само че топката мина на половин метър над вратата.

В 17-та минута Цонев стреля от ъгъла на наказателното поле, само че Георгиев мазета.

Логичното се случи в 20-та минута, когато Вандерсон лиши топката на фланга, засуети се, само че Цонев съумя да овладее и центрира в пеналта, където Райнов засече с глава и откри резултата – 0:1.

Само три минути по-късно Цонев още веднъж центрира в пеналта, а Райнов отново засече с глава. Този път обаче топката срещна гредата и попадна в Камбуров, който от дребен ъгъл не съумя да откри задачата.

В 33-та Минчев центрира в пеналта. Там Камбуров продължи с глава за Мешка, който овладя и стреля, само че Георгиев мазета в корнер.

Шест минути по-късно Огнянов стреля от директен свободен удар, само че топката мина на метър над вратата.

В 41-та минута Цонев центрира от корнер, а Алкан засече с глава. Топката срещна напречната греда и излезе в навън.

Минута след подновяването на играта Огнянов стреля от директен свободен удар, само че Перниш мазета.

В 48-та минута Мешка овладя топката и навлезе в пеналта, където се опита да откри Цонев. Той продължи за Вандерсон, който центрира, а Илиев спря топката с ръка. Реферът не отсъди дузпа.

Три минути по-късно Камбуров овладя в пеналта и стреля, само че топката бе блокирана. Все отново Василев съумя да центрира, само че отбраната се оправи.

В 57-та минута Цонев и Камбуров размениха подавания, а последния стреля от дъгата, само че топката не откри задачата.

Две минути по-късно " Берое " имаше нова добра възможост. Цонев откри Камбуров, а той продължи за Вандерсон. Бразилецът стреля, само че Георгиев съумя да избие.

В 65-та минута Мартин Камбуров прати топката в мрежата след безпощадно осъществяване на директен свободен удар – 0:2. Това бе попадение номер 205 за нападателя в елита на българския футбол.

Три минути по-късно Бриджидо стреля от отдалеченост, само че Георгиев избави.

В 75-та минута Цонев опита удар от отдалеченост, само че бе неакуратен.

Пет минути по-късно " Берое " провежда бърза офанзива, при която Бриджидо откри Камбуров на фланга. Голмайсторът центрира за Цонев, а Георгиев със сетни старания съумя да избави.

В 83-та минута Цонев откри Василев, а той стреля извънредно мощно и тъкмо от границата на пеналта, само че Георгиев мазета в корнер.

До края на мача нямаше други съществени положения пред двете порти и по този начин " Берое " записа първа победа за сезона.

" Верея ": ; 27. Георги Георгиев, 21. Здравко Илиев (к) (81. – 77. Емин Ахмед), 3. Теофилос Коуроуопис, 6. Иво Иванов, 33. Емил Йоргенсен, 88. Майкъл Тевиа, 18. Ангел Максимов, 28. Ндонголо Александер (60′ – 16. Билел Малек), 7. Милен Танев (60′ – 9. Станислав Маламов), 10. Антон Огнянов, 24. Сеидина Диара; неизползвани запаси: 22. Богомил Цинцарски, 4. Георги Йорданов, 8. Денислав Станчев, 30. Стефан Аличков;

" Берое " : 12. Душан Перниш, 19. Александър Василев, 4. Ерол Алкан, 26. Камен Хаджиев, 11. Иван Бандаловски, 77. Вандерсон (75′ – 6. Александър Цветков), 7. Мартин Райнов (к), 5. Мешка (62′ – 28. Рубен Бриджидо), 10. Борислав Цонев, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Камбуров (83′ – 70. Драгош Фирцулеску); неизползвани запаси: 23. Георги Аргилашки, 3. Милен Желев, 20. Матеус Леони, 25. Георги Ангелов;
Източник: btvnovinite.bg