Берое победи ЦСКА с 2:1 в дерби от 11-ия кръг

...

В Стара Загора: Берое нокаутира слаб ЦСКА след 29 години суша

Берое победи ЦСКА с 2:1 в дерби от 11-ия кръг на efbet Лига. Това беше и първи триумф на отбора от Стара Загора за състезание вкъщи от 1990. Това е и първи триумф на старозагорци след 15 мача без победа. Това беше и първо проваляне като посетител на момчетата на Люпко Петрович от старта на сезона.

Конте откри резултата с втория прецизен удар към вратата на Бусато в 32-ата минута. Шутът на атакуващият състезател на домакините мина под плонжа на вратаря на "червените ". През втората част Бригидо, който се появи като запаса напредна добре и с мощен шут матира Бусато за 2:0 в 78-ата минута. В 90-ата минута на дуела Али Соу прониза Перниш и върна тима си в играта.

ЦСКА опита рисков удар към вратата на Перниш в 14-ата минута, откакто Евандро опитва мерника си. Берое отвърна с удар на Конте, само че Албентоса почисти в ъглов удар.

В 25-ата минута Али Соу стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина настрана от вратата на Перниш.

Берое откри резултата в 31-ата минута на срещата, откакто Конте матира Бусато, като топката мина под плонжа на вратаря на ЦСКА.

До почивката ЦСКА не сътвори нищо рисково пред вратата на Перниш.

През втората част най-сериозната заплаха пред вратата на Перниш пристигна в 51-ата минута, само че Соу стреля към вратата на Перниш от дребен ъгъл, само че той беше на равнище.

В 78-ата минута Рубен Бригидо, който влезе като промяна с топовен удар матира Бусато за повторно, а "червените " нямат отговор.

Мартин Камбуров опита рисков диагонален удар в 85-ата минута на дуела, топката мина на сантиметри от страничната греда.

Али Соу осъществя почетния гол за гостите в дуела в 90-ата минута, само че това не стигна за отбора, с цел да завоюва точка.

След това проваляне ЦСКА остана на 4-ото място с актив от 19 точки, а Берое е на 5-ото място с точка по-малко.

Берое - ЦСКА - 2:1
голмайстори: 1:0 Конте (32), 2:0 Бригидо (78), 2:1 Соу (90)

Ето и съставите на двата отбора:

Берое: Перниш, Алкан, Цветков, Охене, Виана, Бандаловски, Конте, Василев, Йосипович, Генев, Минчев

ЦСКА: Бусато, Кери, Занев, Малинов, Евандро, Бикел, Мазику, Турицов, Тиаго, Соу, Албентоса

арбитър: Драгомир Драганов