Берое победи с 94:75 (26:15, 23:24, 22:21, 23:15) Черно море

...

Берое се справи с Черно море Тича у дома

Берое победи с 94:75 (26:15, 23:24, 22:21, 23:15) Черно море Тича вкъщи в мач от 11-ия кръг на НБЛ. Успехът е пети за „ зелените “, които имат и пет загуби от началото на сезона. „ Моряците “ остават с баланс 3-7.

Още при започване на срещата отборът от Стара Загора доминираше на паркета и бързо натрупа преднина от 9 точки, които обаче до почивката бяха понижени до 8 от противника. След паузата равностойната игра на двата тима продължи, само че мощна последна четвърт на баскетболистите на Бойко Миленков не даде късмет на варненци да мечтаят за поврат.

За Берое Дариъс Хол бе най-резултатен, като вкара 28 точки. Тареки Едоджи завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 13 битки, а Мартин Стефанов се разписа с 15.

Аверил Ъгба осъществя 30 точки и овладя 14 битки за Черно море Тича, а Костадин Лазаров добави 12.

В идващия кръг Берое приема Ямбол, а Черно море Тича почива.