Берое не повтори грешката от миналата година, когато отпадна още

...

Берое не повтори грешката от миналата година

Берое не повтори грешката от предходната година, когато отпадна още в първия кръг на Купата на България и отстрани Севлиево. Старозагорци се класираха за осминафиналната фаза на конкуренцията, откакто завоюваха с 2:0 гостуването на стадион „ Раковски “.

Иван Иванов направи формален дебют за Берое, като стартира като титуляр. Последното ново попълнение на старозагорци Марко Адамович също откри място в титулярния състав на Александър Томаш. Наставникът на Берое даде опция за изява на огромна част от играчите, които по-рядко взимат присъединяване в дуелите на „ зелените “.

Берое поведе в 8-та минута, когато Емин Ахмед подаде към Драгош Фирцулеску в наказателното поле на Севлиево, а румънецът продължи към Камен Хаджиев, който осъществя с акуратен удар от границата на наказателното поле.

Севлиево можеше да изравни резултата в 10-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое Копаранов засече от въздуха, само че топката срещна гредата.

Берое провежда доста рискова офанзива в 15-та минута, когато Борислав Цонев пусна отличен извеждащ пас към Антон Карачанаков, който излезе самичък против Христо Христов, само че вратарят на Севлиево съумя да избие топката в корнер.

Берое удвои своята преднина в 17-та минута, когато Борислав Цонев открадна топката, след което напредна през цялата половина на противника и навлезе в наказателното поле на домакините, след което откри непокрития Серджиу Негруц, който не сбърка самичък против Христо Христов и осъществя за 2:0.

Десет минути по-късно Драгош Фирцулеску насочи удар от към 20 метра, само че Христов избави. В 31-та минута Драгош Фирцулеску получи дълъг извеждащ пас, след което смъкна за Серджиу Негруц, който стреля от въздуха, само че не затрудни Христов, който избави.

Берое бе доста покрай това да означи трети гол в 47-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Севлиево Негруц стреля с глава, топката рикошира в Копаранов, след което се удари в гредата и излезе в нов ъглов удар.

Берое пропусна невероятна опция да вкара трети гол в 65-та минута, когато Серджиу Негруц бе изведен от защитник на домакините самичък против Христов. Румънският нападател финтира вратаря на домакините и стреля, само че топката срещна напречната греда. След това тя попадна в Денислав Станчев, който стреля, само че защитник на Севлиево почисти пред гол линията. Четири минути по-късно Емин Ахмед подаде към Денислав Станчев, който стреля, само че Христов избави.

Вратарят на Берое Михаил Михайлов се наложи да се намесва решаващо в 71-та минута, когато отрази удара на Альоша Илиев. Три минути по-късно пред Илиев се откри нова опция, само че ударът му мина над напречната греда и излезе в навън.

В 78-та минута Гавов изведе Нагруц на стрелкова позиция, а той насочи диагонален удар, само че топката излезе в навън. Две минути по-късно Емин Ахмед центрира в наказателното поле на Севлиево, където Веселин Пенев даде топката на Гавов, а той шутира, само че на сантиметри от левия непряк дирек.

Бойчев центрира от фаул в наказателното поле на Берое в 82-та минута, след което Благовест Ангелов засече топката с глава, само че топката срещна страничния дирек на вратата на Михайлов.

Серджиу Негруц излезе самичък против Христов в 86-та минута, само че вратарят избави удара на румънския футболист.

Борислав Цонев насочи прекрасен удар от фаул в 90-та минута, само че Христов още веднъж бе на мястото си и избави.

Берое ще научи своя осминафинален противник след изтеглянето на жребия, а дуелът ще се състои сред 24-и и 26-и октомври.

Севлиево : 1. Христо Христов, 17. Мартин Ангелов (73′ – 6. Благовест Ангелов), 15. Иван Велев, 21. Емил Копаранов (к), 7. Павлин Иванов, 20. Тодор Чирпанов, 9. Альоша Илиев, 23. Явор Генчев (46’ – 8. Момчил Савов), 4. Радослав Бойчев (83′ – 5. Георги Иванов), 18. Добрин Петров; старши треньор: Милен Ванков

Берое : 1. Михаил Михайлов – 13. Емин Ахмед, 5. Павел Виданов (46’ – 14. Надим Ангелов), 6. Иван Иванов, 28. Веселин Пенев (к) – 26. Камен Хаджиев, 16. Марко Адамович – 11. Драгош Фирцулеску (69′ – 24. Никола Гавов), 10. Борислав Цонев, 71. Антон Карачанаков (53’ – 27. Денислав Станчев) – 21. Серджиу Негруц; старши треньор: Александър Томаш