Берое и Спартак завършиха наравно – 1:1 в мач от

...

Спартак и Берое си поделиха по точка след 1:1

Берое и Спартак приключиха наедно – 1:1 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига игран късно нощес в Стара Загора. Първият гол пристигна посредством Евандро (19′), а за домакините се разписа Серкан Юсеин (41′).

Първото съществено състояние бе в 3-ата минута, когато Уерди Мара от Берое стреля от границата на наказателното поле. В 6-та минута единствено положителният инстикт на Кристиано Фигейредо избави варненци от гол, откакто отби в напречната греда ударът на Чилич, а отбраната на Спартак почисти топката.

В 19-ата минута пристигна и първият гол в мача, дело на Евандро Коста, който бе открит от Лерой Микелс. С удар по земята топката преодоля Караджов за 0:1.

В 27-ата минута Иван Йорданов направи независим пробив и стреля от близка отдалеченост към вратата на Берое, само че бранител в зелено блокира ударът му. В 30-та минута Ивей Ромееш насочи изострен шут към вратата на Караджов, само че около вратата.

Секунди по-късно гостите имаха опция да удвоят преднината си. Микелс пласира към Денис Баланюк, само че неговият удар бе избавен от стража на Берое.

В 41-та минута Берое възвърне равенството. Серкан Юсеин стана създател на попадението във вратата на Фигейредо.

След началото на втората част гостите съумяха да провеждат бърза офанзива в 51-та минута. В основата й бе Лерой Микелс, само че ударът му не откри задачата. В 54-та минута Микелс още веднъж насочи хубав удар от линията на наказателното поле, само че топката нацели напречната греда и излезе в навън.

В 58-ата минута Денис Баланюк не съумя да засече топката с глава на отдалеченост от близо два метра пред вратата на Караджов.

В 65-ата минута Лерой Микелс беше изведен в наказателното поле, само че не съумя да откри вратата.

В 71-та минута Даниел Начев проби самичък през центъра, само че беше спрян Бауренски пред наказателното поле. От щаба на Спартак Варна бе поискана дзпа, само че ВАР не преразглежда обстановки отвън границите на наказателното поле.

Берое беше покрай гола в оставащите към 30 минути до края на мача. Калоян Кръстев сстреля с глава след центриране на Мойс. Фигейредо мазета, а Клайдер Машедо направи добавка, която мина около вратата.

В 89-та минута Микелс опитва удар от наказателното поле към вратата, само че доста неопределено.

В добавеното време “соколите ” имаха последна опция да вземат успеха, само че след центриране топката попадна пред останалия непокрит Жоао Марио, който шутира над вратата.

Състави:

Берое: 73. Иван Караджов (К), 4. Бубакар Траоре (Сана Гомеш 46′), 6. Макс Челич, 8. Серкан Юсеин (Йоан Бауренски 67′), 10. Уерди Мара (Божидар Пенчев 90′), 14. Педро Енрике (Ромарио Мойс 46′), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов (Калоян Кръстев 63′)

Резерви: 23. Иван Гошев, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев

Треньор: Никола Киров

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигуеиредо, 66. Александър Цветков, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 11. Виктор Митев (К), 17. Александър Беолусов (Данииел Начев 67′), 82. Иван Йорданов, 7. Лерой Микелс, 12. Евандро (Пламен Димов 90’+1′), 14. Ивей Ромееш, 27. Денис Баланюк (Жоао Марио 83′)

Резерви: 1. Стефан Петков, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 8. Ивайло Климентов, 45. Даниел Начев, 23. Жоао Марио

Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Иво Андреев
Източник: moreto.net