Бенфика завърши 0:0 при гостуването си в Тулуза и се

...

Бенфика удържа на натиска на Тулуза и продължава напред

Бенфика приключи 0:0 при гостуването си в Тулуза и се класира за осминафиналите на Лига Европа. Португалският отбор продължава напред с общ резултат 2:1.

Французите има защо да съжаляват, защото те бяха тези, които сътвориха множеството благоприятни условия, само че по този начин и не означиха гол. Грандът от Лисабон можеше да поведе в края на първото полувреме, само че вратарят на Тулуза Гийом Рест внимаваше и съумя да спре Антонио Силва. Тулуза от своя страна имаше преимущество първоначално, само че две ранни травми нарушиха ритъма им.

И въпреки всичко след почивката Тулуза още веднъж продължи да натиска, само че вратарят на домакините направи фантастично избавяне след удар на Спиерингс от близко, както и друго след опит на Сиеро в самия завършек на срещата.

Така Бенфика се оправи с големия напън от страна на френския отбор и продължава напред.