Белгия победи четирикратния световен шампион Германия с 3:2 в приятелска

...

В голов спектакъл червените дяволи надиграха за първи път Бундестима

Efbet2023 Horizontal
Белгия победи четирикратния международен първенец Германия с 3:2 в другарска среща, която се игра на „ Райн Енерги “ в Кьолн.

" Червените дяволи " поведоха в резултата още в началните минути на срещата след попадениев 6-ата на Яник Ферейра Караско. Гостите бързо удвоиха своята преднина в 9-ата минута, когато Кевин Де Бройне изведе Ромелу Лукаку самичък против Марк-Андре тер Стеген, а той не пропусна да направи резултата 2:0.

Никлас Фюлкруг понижи от дузпа в края на първото полувреме. За нападателя на Вердер (Бремен) това бе шести гол в първите му шест мача с екипа на националния отбор. С сходно достижение не може да се похвали нито един различен немски футболист през XXI век.

В средата на втората част обаче Де Бройне още веднъж подсети за най-хубавите си дни, отбелязвайки третото попадения във вратата на Германия.

" Бундестима " съумя да върне единствено още един гол посредством Серж Гнабри в 87-ата минута.

Победата пък бе първа за Белгия над Германия в историята на статистиката сред двата тима. До момента четирикратните международни първенци имаха 11 следващи победи от 11 срещи.