Бдин /Видин/ записа 11-а победа в есенния полусезон на Северозападната

...

Бдин победи Партизан /Червен бряг/ с 2:0 и остана на върха

" Бдин " /Видин/ записа 11-а победа в есенния полусезон на Северозападната Трета лига след 2:0 над " Партизан " /Червен бряг/ в среща от 12-ия кръг на шампионата.
Попаденията в мача означи бразилският нападател на видинчани Емануел Виейра Де Соуза.
Домакините от " Бдин " справедливо завоюваха нови три точки, като през целия мач бяха по-активният и търсещ успеха тим на стадион " Георги Бенковски ". Видинчани имаха редица шансове за гол още от началните минути на мача. Играещият треньор Николай Цветков, Цветомир Тодоров, Стивън Милчев, Калоян Цветков и Ангел Цолов се регистрираха с пропуски пред вратата на гостите.
Първото попадение падна в 21-вата минута когато Виейра Де Соуза означи от близко на празна врата след удар на нападател на домакините. Само две минути по-късно бразилецът оформи крайния резултат. Николай Цветков насочи мощен удар, вратарят на " Партизан " Станислав Антонов мазета, само че топката попадна у Де Соуза, който не сбърка за 2:0.
Гостите направиха 4 смени на полувремето, с цел да трансформират отрицателния процес на срещата, само че и това не даде резултат. Видинчани продължиха да провеждат хубави офанзиви, само че единствено концентрацията при завършващия удар попречи резултатът да стане още по-изразителен. Гостите от Червен бряг проведоха няколко рискови контраатаки, само че не съумяха да ги увенчаят с попадение.
След този кръг " Бдин " остава водач в класирането с 33 точки. На 29 октомври видинчани гостуват на " Ювентус " Малчика.
" Най-важното след загубата в предната среща беше още веднъж да се върнем на пътя на успехите. Получи се зрелищен мач предвид на това, че имаше много положения, само че и много пропуски и липса на централизация от наша страна. Противникът също имаше обстановки. Приятен за феновете футбол и от двата тима. Най-важното е, че взехме трите точки ", съобщи след срещата треньорът на " Бдин " Николай Цветков.

" Бдин " /Видин/: 1. Симеон Симеонов; 23. Ангел Цолов (жк); 5. Ивайло Иванов (жк); 6. Янек Кирилов; 11. Мартин Николов; 15. Кристиян Йошов/24. Александър Соколов; 8. Калоян Цветков (капитан); 10. Цветомир Тодоров; 21. Стивън Милчев; 7. Николай Цветков/4. Ангел Каишев; 9. Емануел Виейра Де Соуза

" Партизан " /Червен бряг/: 18. Станислав Антонов/12. Георги Милчев; 14. Борислав Иванов/21. Георги Николов; 16. Галин Великов (капитан); 8. Здравко Кръстев; 7. Калоян Тодоров/17. Венцислав Сълев; 6. Милен Иванов; 4. Михаил Милчев; 11. Любомир Иванов; 15. Тихомир Динев/5. Петьо Петров; 22. Петьо Петков; 9. Христо Димов/2. Алекси Алексиев
Източник: bulnews.bg