Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, като се наложи над

...

Байерн спечели Суперкупата на Германия в мач с осем гола

Байерн Мюнхен завоюва Суперкупата на Германия, като се наложи над Република България Лайпциг с 5:3 в зрелищен край, съобщи Българска телеграфна агенция.

Това е първи трофей за тима на Юлиан Нагелсман през този сезон, като той бе изкован още през първото полувреме, когато отборът поведе с 3 гола разлика. Тийнейджърът Джамал Мусиала откри резултата още в 14-ата минута, откакто противникът не съумя да почисти топката след осъществяване на корнер. Новата звезда на отбора Садио Мане удвои след половин час игра и асистенция на Серж Гнабри. Бенжамен Павар направи преднината класическа преди почивката.

Това е десета Суперкупа на Германия за Байерн, до момента в който Лайпциг имаше привилегията да играе за първия си сходен трофей на личния си стадион. Във втората част удар с глава на резервата на " биковете " Андре Силва срещна напречната греда. Малко по-късно домакините въпреки всичко откриха головата си сметка след нов удар с глава на Марсел Хастенбург.

Байерн бързо възвърне задатъка си от 3 гола, откакто Гнабри бе на точното място при блокиран изстрел на Томас Мюлер. Лайпцит продължи да се бори до последно, като Кристофър Нкунку бе прецизен от дузпа, а Дани Олмо направи разликата единствено един гол в 89-ата минута. Все отново Лерой Сане постави точка на разногласието с пети гол за Байерн надълбоко в добавеното време.

" Наистина съм доста благополучен да печеля първия си трофей с Байерн Мюнхен. Чакам още доста трофеи ", сподели след триумфа Мане. " През първото полувреме те демонстрираха силата си, пробиваха отвред - отляво, отдясно. Ние би трябвало да се подобрим и да вдигнем равнището ", бе коментарът на треньора на Лайпциг Доменико Тедеско.

Източник: fakti.bg