Байерн Мюнхен постигна добри резултати срещу Арсенал в последните години,

...

Байерн не са оптимисти преди мача с Арсенал

Байерн Мюнхен реализира положителни резултати против Арсенал в последните години, само че в този момент баварците не са изпълнени с оптимизъм за идния конфликт с англичаните от четвъртфиналите в Шампионска лига.

Байерн гостува на стадион " Емирейтс " във вторник след следващите провали в Бундеслигата против Борусия Дортмунд и Хайденхайм, с които на процедура загуби борбата за купата от откъсналия се на връха водач Байер Леверкузен.
 Хайденхайм - Байерн (Мюнхен) 3:2 в мач от Бундеслигата
Ах, този Байерн! Чутовна нелепост праща купата към Леверкузен

Баварците позволиха да изгубят, откакто водеха с 2:0 на Хайденхайм

На другия полюс е съставът на Арсенал, който оглави класирането във Висшата лига след ремито 2:2 на съперника Ливърпул при гостуването на Манчестър Юнайтед.

Байерн победи Арсенал три пъти на осминафиналите на Шампионска лига сред 2013 и 2017 година

Членът на борда на шефовете на Байерн Мюнхен Макс Еберл разчита, че Байерн не е оптимистично надъхан, само че разчита, че тимът ще излезе от рецесията и няма да допусне четвърто следващо отпадане на четвъртфиналите в шампионата.

" В момента не мога да мисля за доста неща. Това е Шампионска лига и се надявам тимът да се събере ", сподели Макс Еберл, представен от ДПА.

Единственото позитивно, което Еберл вижда, е завръщането след травми на вратаря Мануел Нойер и крилото Лерой Сане

Ветеранът Томас Мюлер прикани за обединяване преди мача с Арсенал.

" Ще дадем всичко от себе си ", макар че " сега нямаме силата да търсим резултати. Но към момента имаме Шампионска лига ", сподели Мюлер.