Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) не допуснаха изненада в мачовете

...

"Байерн" и "Дортмунд" записаха разгромни победи за Купата на Германия

" Байерн " (Мюнхен) и " Борусия " (Дортмунд) не позволиха изненада в мачовете си от втория кръг за Купата на Германия, записвайки разгромни победи.

Шампионите разгромиха с 5:0 третодивизионния " Кемницер " на неговия " Community 4 you arena ". Първият гол в мача беше дело на Роберт Левандовски в средата на първата част. Полският нападател се разписа директен свободен удар, като и рикошет в стената му оказа помощ.

След почивката баварците забиха нови четири гола. Първо се разписа Кингсли Коман след пас на Франк Рибери, а след него Толисо асистира за второто попадение на Левандовски.

Капитанът на баварците Томас Мюлер в конфликт с Том Шефнел.
© Reuters

В 79-ата минута Рибери се разписа от фаул, а в малко преди края прецизен беше и Матс Хумелс с глава.

" Борусия " (Дортмунд) също беше безапелационен, откакто разгроми с 4:0 шестодивизионнния " Рилазинген-Арлен ".

Голмайсторът на Бундеслигата от предишния сезон Пиер-Емерик Обамеянг се регистрира с хеттрик. Той се разписа в 41-ата, 56-ата и 80-ата минута. Преди това Марк Бартра бе разкрил резултата в 12-ата минута на дуела.

Във втория кръг не паднаха никакви изненади, като елитните отбори завоюваха мачовете си.
Източник: dnevnik.bg