Байер Леверкузен победи трудно с 3:2 като гост Лайпциг в

...

Байер отново спечели с гол в добавеното време

Байер Леверкузен победи мъчно с 3:2 като посетител Лайпциг в конфликта на върха от 18-ия кръг в Бундеслигата. Мачът беше рекорден 27-и подред без загуба за отбора на Шаби Алонсо. Леверкузен събра 48 точки, седем повече от втория. Баварците обаче са с два мача по-малко. Лайпциг остава четвърти с 33 точки. Толкова има и петият Борусия Дортмунд. Третият Щутгарт е с 34 точки.

Двубоят стартира мощно за Лайпциг – гол още в седмата минута посредством Шави Симонс. Байер изравни в 47-ата минута, когато се разписа Нейтън Тела. Само девет минути по-късно Лоис Опенда при бърза контра възвърне задатъка на биковете.

Леверкузен обаче натисна доста съществено в 63-ата минута Йонатан Та направи 2:2. В спомагателното време Грималдо центрира от ъглов удар и Пиеро Инкапие обезпечи трагичния триумф на гостите. Тимът на Алонсо завоюва за втори следващ път в добавеното време след 1:0 над Аугсбург в предходната си аудиенция. Иначе.
Източник: flashnews.bg