Байер Леверкузен и Хофенхайм завършиха при равенство 2:2 в мач

...

Леверкузен изпусна два гола преднината срещу Хофенхайм

Байер Леверкузен и Хофенхайм приключиха при тъждество 2:2 в мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Домакините взеха задатък от две попадения посредством голове на Патрик Шик, само че в края на дуела гостите стигнаха до равенството след голове на Анжело Щилер и Мунас Дабур.

Домакините бяха по-активният тим през по-голяма част от дуела и в 37-ата минута Муса Диаби подаде към Патрик Шик, който бе прецизен. Чешкият национал удвои преднината на отбора си в 63-ата минута, когато осъществя красиво.

Десет минути преди края на дуела Анжело Щилер върна едно попадение за Хофенхайм с помощта и на гредата. Три минути по-късно гостите изравниха, откакто Мунас Дабур се възползва от положително подаване на Жоржиньо Рутер.

Байер Леверкузен се намира на третата позиция с актив от 28 точки, до момента в който Хофенхайм е четвърти с една по-малко.