Баскетболният шампион на България Балкан започна с ценна победа участието

...

Ценна победа на Балкан срещу Енисей на старта на Фиба Къп

Баскетболният първенец на България Балкан стартира с скъпа победа присъединяване си в новия сезон във " ФИБА Къп ". Ботевградчани се постановиха над мощния съветски отбор и участник във ВТБ Лига - Енисей (Краноярск) с 82-80. Двубоят беше доста трагичен и с замени на водачеството, като до последните секунди крайният победител не беше явен.
 Левски Лукойл стартира със загуба в Европа

" Сините " отстъпиха на Цмоки в Минск

В състава на Йовица Арсич още веднъж липсваше Николай Вангелов, който изгледа срещата измежду феновете. Гостите останаха единствено с 10 играчи, защото малко преди началото на срещта двама от основните играчи на отбора - Дейвиън Бери и Дариъс Морис, отпаднаха поради стомашни проблеми.

За Балкан предстоят три следващи гостувания в шампионата, първото от които е във вторник в Румъния против Клуж. В идващия кръг Енисей приема Сьодертале Кингс.

Гостите започнаха малко по-добре срещата и дръпнаха с 14-7. " Зелените " отвърнаха със серия от 10-2 и обърнаха за резултата за 17-16 след панер на Алекс Симеонов. След първата част Балкан водеше с 23:22.

Веднага след началото на втория интервал Енисей си върна водачеството и поддържаше нежен задатък съвсем до почивката. Двата отбора правеха доста пропуски, а гостите на моменти демонстрираха много груба игра. В края на полувремето настъпи напредък в играта на домакините, които още веднъж излязоха напред и на почивката водеха с 47-43.

След паузата българите дръпнаха с 54-47, което беше и най-голямата разлика в тяхна изгода. Руският отбор отвърна със серия от 13-3, а преди заключителната четвърт водеше с 63-62, като двама играчи от Балкан увиснаха с по четири фаула - Крис Минков и Дейшон Найт.

Седем минути преди края домакините за малко поведоха след тройка с фаул на Марко Радонич за 72-70. След това Енисей още веднъж излезе напред. Равенството беше възобновено малко повече от минута преди сирената след атрактивна забивка на Кени Хол при 75-75, а по-късно три сполучливи наказателни удара на на Джордан Калахан - два и на Кени Хол - един, още веднъж дадоха преднина на ботевградския отбор. Последва нова замяна на фаулове и тройка на гостите. Балкан въпреки всичко удържа задатъка си и завоюва. Заради пет персонални нарушавания срещата не довършиха Крис Минков и Дъстин Хоуг.

Над всички за българите беше Михайло Секулович с 21 точки и 12 битки. Дейшон Найт вкара 15 точки, по 13 точки имат Марко Радонич и Алекс Симеонов.

За Енисей Никола Ребич означи 14 точки, а по 12 точки прибавиха Гарлън Грийн и Илия Попов.