Баскетболистките на "Монтана" завършиха със загуба редовния сезон в Адриатическата

...

В мач без значение Монтана падна в Подгорица

Баскетболистките на "Монтана " приключиха със загуба постоянния сезон в Адриатическата лига.
В среща от XII кръгводеният от треньора Стефан Михайлов-Стьопата отбор отстъпи с 53:70 при гостуването си на "Будучност " (Подгорица). Още преди този мач обаче монтанчанки си бяха обезпечили място във финалната четворка, в която ще има още един български представител – "Берое " (Стара Загора).
Двубоят в зала „ Бемакс Арена стартира доста оспорвано, като на полувремето домакините имаха единствено една точка задатък. Третата част обаче се оказа решаваща за крайния излаз и в нея "Монтана " съумя да вкара едвам 8 точки, против 20 на противника си. Шериз Уилямс бе най-резултатна за гостите с 16 т. Стрелбата на останали състезателки не вървеше. За победителките две баскетболистки приключиха с дабъл-дабъл. Мина Джорджевич означи 20 т. и завоюва 13 битки, Драгана Живкович се отличи с 13 т. и 10 битки.

"Будучност " /Подгорица/ – "Монтана " 70:53 (19-15, 16-19, 20-8, 15-11)

"Будучност ": Милена Якшич 9, Йована Савкович 5, Патрицяи Бура 17, Драгана Живкович 13, Мина Джорджевич 20 (Мария Лекович 5, Зорана Радонич 1, Анастасия Дробняк, Виолета Лазаревич, Мая Бигович).

"Монтана ": Виктория Стойчева 5, Шериз Уилямс 16, Димана Макариева, Снежана Алексич 5, Христина Иванова 5 (Евгения Нацкина 8, Изабела Рамона 6, Габриела Николова 6, Александра Петрова).

Съдии: Даниел Влахо, Марио Шутало, Марио Яркович.

Зала: „ Бемакс Арена “-без аудитория.
Източник: bulnews.bg