Баскетболистките на Монтана записаха трета победа в Адриатическата лига и

...

Трети пореден успех за Монтана в Адриатическата лига /снимки/

Баскетболистките на " Монтана " записаха трета победа в Адриатическата лига и първа в зала „ Младост “. Възпитаничките на треньора Преслав Пешев се постановиха със 71:64 сръбския " Слога " (Пожега).
Борислава Денчева изкълчи гален на подготовка два дни преди мача и го изгледа от тринбуните, здравословен проблем има и Ванина Василева, която също остана отвън групата. Валентина Горанова пък се принуди да игра с 38 градуса температура, само че все пак се показа на равнище.
Домакините направиха положително първо полувреме, в което превъзхождаха по всички съставни елементи своя противник и се отдръпнаха на почивката при резултат 44:22. Физически обаче те не устояха и през третата част отстъпиха самодейността, а гостие използваха това и съкратиха дистанцията, която в последната четвърт стана даже 7 точки. Монтанчанки обаче не позволиха изненада и стигнаха до третия си следващ триумф в АЛ.
Две от американките в състава на " Монтана " приключиха с дабъл-дабъл. Катрин Бригс 19 т. и 16 битки, Адисън Ричардс 25 т. и 12 битки. Силно игра и третата американка Тея Робинсън, която се отличи с 5 т., 9 битки и 16 асистенции.
За " Слога " Марина Марчетич означи 25 т., с които стана топ-реализатор на мача. Марина Каралич се регистрира с 10 т. и 12 битки.

" Монтана " – " Слога " (Пожега, Сърбия) 71:64 (27-13, 17-9, 10-21, 17-21)

" Монтана ": Катрин Бригс 19, Тея Робинсън 5, Адисън Ричардс 22, Валентина Горанова 3, Микаела Дамянова 12 (Йоланда Косса 6, Преслава Колева-кап. 4). Треньор: Преслав Пешев.

" Слога ": Дая Франсис 2, Марина Марчетич 25, Дияна Арсович 7, Наташа Филипович-кап. 11, Марина Каралич 10 (Сара Василевич 5, Британи Сиймор 4, Наджа Лукич). Треньор: Саша Матеникарски.

Съдии: Матей Грубишич, Крунислав Холжевац, Филип Липовац.

Зала: „ Младост “-70 фенове.
Източник: bulnews.bg