Баскетболистите на Черно море Тича записа 14-а загуба след драма

...

Черно море Тича изгуби след драма от ЦСКА

Баскетболистите на Черно море Тича записа 14-а загуба след драма вкъщи.

Варненци паднаха от ЦСКА с 95:98 (17:27, 25:22, 21:19, 32:30) Черно море Тича като посетител в мач от 21-вия кръг на НБЛ. Успехът е 11-и за " армейците ", които имат и 8 загуби от началото на сезона. " Моряците " са с баланс 5-14.

Големият воин в мача се оказа едно от новите попълнения на ЦСКА - Таменанг Чо, който за 36:16 минути на паркета се разписа с 32 точки, 11 битки, 6 асистенции, 1 открадната топка и 1 чадър, които му осигуриха коефициент на потребно деяние 46!

Страхотен дебют за гостите от София направи и 210-сантиметровият център Драган Зекович, който влезе от пейката и наниза 21 точки, добавяйки 7 битки и 2 асистенции в сметката си.
Иначе срещата в зала " Христо Борисов " в морската столица се очакваше да бъде извънредно оспорвана и в последна сметка се трансформира в извънредно трагична. Пред препълнените трибуните  баскетболистите на ЦСКА започнаха стремително, осигурявайки си задатък от 10 точки след първата четвърт. Домакините обаче откриха ритъма си и завоюваха втората част, като до почивката понижиха пасива си на 8 точки. След паузата варненци непрекъснато дишаха във врата на противника си, само че същинската драма пристигна заключителната четвърт, когато всички се реши в последната минута. Въпреки че завоюваха последната част домакините не съумяха да извърнат противника си.
За ЦСКА по 12 точки прибавиха Мартин Сотиров и Брандън Йънг.

Тач Ънру вкара 25 точки за Черно море, а Михаил Молдов се разписа с 20.

Изявления след мача:

Росен Барчовски, старши-треньор на ЦСКА:

„ От началото на мача играта потегли по този начин, че би трябвало да приключи доста елементарно мачът. Моите почетения към тима на Черно море, доста са ми симпатични, ние сме по-класният тим и трябваше доста от дълго време да стане разлика. Да не приказваме за последните минути, когато мачът трябваше да завърши по-рано. Загубихме си организацията в играта последните 2-3 минути. Аз знам къде е повода, знам я, няма да ви я споделям на вас. Видях подобен тим на домакините, какъвто чакам. Непримирим, доста борбен и нападателен тим, само че са доста млади. Ейвърил Ъгба получи някаква травма и игра по-малко, макар че ние много го спряхме. Отборът и градът би трябвало да се гордеят с този отбор и да му се оказва помощ, тъй като това нещо, което се гради толкоз години, трябват му малко повече условия – като стартираме от залата, аз тук съм играл и съм водил мачове, този град заслужава по-хубава зала. Моето мнение е, не знам дали някой ще ме чуе, че този тим би трябвало да получи доста по-голямо финансиране и нещата ще станат. Доволен съм от доста неща в мача, само че не от развиването. Направихме доста сложен най-после, можеше да стане елементарен още по време на мача, а за последните три минути не би трябвало да им даваме късмет да помислят. Така че от играта генерално да, удовлетворен съм, от някои решения, от загуба на организация, от нелепости на моменти – не. “

Алекс Симеонов,  ЦСКА:

„ Ние си направихме мача сложен. Ние знаехме, че тук ще е мъчно. Варна са извънредно стимулиран тим, играят добре. Контузените им играчи се върнаха. Ротацията им е удължена. Изключително прелестен тим, млад, играят бързо и атрактивно. С тази прелестна аудитория през днешния ден се получи прелестна атмосфера. Лошо е за Ейвърил Ъгба, уповавам се да е добре момчето, тъй като това е гадна травма. Общо взето бяхме се приготвили за сложен мач. Накрая направихме неточности, които направиха мачът забавен за публиката. “

Кирил Болшаков, треньор на Черно море Тича:

„ Днес се наложи да използваме нова композиция, която не сме играли доста, само че взехме решение да я използван в мача. Комбинацията се получи, само че допуснахме доста детски неточности, което се отрази на играта ни. Състоянието на Ейвърил Ъгба още не знам какво е. У дома имаме късмет да победим всеки тим. Радвам се, че тимът демонстрира темперамент. Ние се борим във всеки мач за победа, това вършим. Ние се научихме да работим, научихме се да играем, остава да се научим да надиграваме. “

Мартин Йорданов, Черно море Тича:

„ Започнахме малко по-колебливо, нямахме доста бързи офанзиви, надиграваха ни. Възползваха се от промените. В последната част показахме темперамент. Смъкнахме 15 точки разлика, върнахме се. Разликата на полувремето беше 7 точки. За страдание такива близки мачове още веднъж ни се изплъзват. Изпуснахме мача, мисля, че можехме да го вземем. Малко не ни доближи, само че значимото е, че не се отказахме най-после. Показахме темперамент, върнахме се в мача и стана напрежение, за жал не успяхме да зарадваме публиката с победа. Надявам се идващия домашен мач да го вземем и да зарадваме публиката и да се издигнем малко в класирането. “