Баскетболистът Тай Соломон колабира по време на мача от колежанското

...

Шок! Сърцето на баскетболист спря по време на мач, съживиха го на терена

Баскетболистът Тай Соломон колабира по време на мача от колежанското състезание на Съединени американски щати. Играчът на университета в Южна Каролина беше реанимиран на терена, откакто сърцето му спря и той загуби схващане през първото полувреме на дуела против тима от щатския университет на Северна Каролина.

Случаят със Соломон докара до спирането на мача за 40 минути. Благодарение на актуалните медицински средства и наличието на лекарски екип в залата баскетболистът е наведен в схващане още в залата и отведен в болничното заведение. От лечебното заведение разясниха, че играчът е в устойчиво положение и в творение.

Шокът от случилото се със съотборника им очевидно се отрази на играчите от Южна Каролина, които изгубиха със 71:103.

Източник: blitz.bg