Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи с 3:1

...

Барселона отнесе Реал Мадрид в Ел Класико и грабна Суперкупата

Барселона завоюва Суперкупата на Испания, откакто победи с 3:1 във финала огромния си противник Реал Мадрид в Ел Класико. Финалът се игра в Рияд.
Прочетете още
Двата тима стигнаха до борбата за трофея, откакто Барса в профил с дузпи Бетис, а Реал Мадрид също след дузпи се оправи с Валенсия.

Барса откри в 33-та минта, когато след бърза офанзива племинала през Дембеле, Педри и Левандовски съумя да приключи с гол на Гави.

Вторият гол за Барселона падна в 44-та минута, когато Гави и Левандовски излязоха сами против Рюдигер и Куртоа, като полякът приключи на празна врата след съвършена асистенция на своя съотборник - 2:0.

Всичко завърши в 69-та минута, когато Гави направи асистенция за гол на Педри за 3:0.

В последните секунди над дуела Бензема въпреки всичко вкара почетно попадение за Реал Мадрид за крайното 3:1.

Така Барса завоюва Суперкупата на страната за първи път след 2018-а година, като е водач по този индикатор с 14 трофея. Реал е втори с 12.

Източник: trafficnews.bg